Жадан змінить назву свого роману «Ворошиловград» на «Розвиток джазу в Донбасі»

Український письменник Сергій Жадан пообіцяв видати наступної весни нову збірку поезій. Тоді ж у Німеччині має вийти переклад його роману “Ворошиловград”, щоправда, під іншою назвою.

“З німецьким видавцем  зараз готуємо переклад роману “Воршиловград”, – розказує Жадан. – До мене звернувся редактор, сказав, що виникла проблема: німецькому читачеві вимовити слово Ворошиловград дуже складно. Складніше, ніж українцеві  вимовити  назву міста Мюнхенгладбах. Сказали, що назву потрібно змінити. Ми почали підбирати різні варіанти, і німецькі перекладачі запропонували “Розвиток джазу на Донбасі”. Я відразу запитав, чи німецький  читач знає, що таке Донбас. Виявилось, що в світлі останніх політичних подій знає, можливо, не з найкращого боку, але знає. Будемо  розвіювати цей міф”.

Крім того, автор розповів, що на днях йому дзвонили з пропозицією екранізувати “Ворошиловград”.

“Пропозиції зняти фільм чи зробити театральну постановку моїх творів  час від часу надходять, щоправда, не завжди втілюються в життя”, – сказав письменник.

У планах Жадана також новий роман, але він не розголошує подробиці.

“Це буде роман про сучасний Харків, можливо, дія навіть відбуватиметься в майбутньому. Буде йтися про пролетарський Харків. Важко говорити про те, чого ще нема”, – зізнався український письменник.

Також у Харкові 26-28 серпня Сергій Жадан організовує фестиваль екологічної урбаністики “Акумулятор”. За його словами, фестиваль присвячений проблемам міського розвитку та культурного співіснування, а також тим трансформаціям, що відбуваються в сучасних мегаполісах. Ідея фестивалю є певним продовженням німецько-українського проекту “Вулиця ігор – ігри на вулиці”, який у жовтні минулого року реалізував Гете-Інститут у Києві.

gazeta.ua