«Луганськ не готовий»: поетка Люба Якимчук і музикант Марк Токар презентували «Донбас і контрабас»

У Луганську відбувся музично-поетичний перформанс поетеси Любові Якимчук та музиканта Марка Токара «Донбас і контрабас».

«Донбас і контрабас» накрив слухачів хвилею протверезної депресії, але потім відпустив, залишивши всередині почуття світлої радості, – пише nedelya.net.ua. Дует через два роки після заснування нарешті приїхав до Луганська, на батьківщину Люби Якимчук.
– Ми познайомилися на львівському фестивалі «Форт-місія», – Розповів Марк Токар. – Фестиваль об’єднав різні напрямки музики і мистецтва, в тому числі був і поетичний блок, у якому виступала Люба. Вона читала свої вірші, а я як музикант представляв кілька проектів. Крім того, Люба ще й журналіст, вона брала у мене інтерв’ю. Я на той час вже роки два шукав поета, з яким можна було б зробити музично-поетичний проект. І через деякий час ми з Любою ризикнули зробити перший виступ у Львові.
За словами Марка, будь-яка імпровізація їхнього дуету на сцені не відбувається сама собою.
– Що стосується музики, то вона дійсно народжується на сцені, а вірші, як правило, заготовлені заздалегідь. Коли ми тільки починали, то тексти всі були заготовленими, а зараз я наполягаю на тому, щоб Люба теж іноді імпровізувала. Але, незважаючи на це, імпровізація повинна бути підготовленою, – упевнений він.

Учасник літературного угрупування «СТАН» Ярослав Мінкін, зазначив, що Луганськ ще не готовий до таких подій. Він пригадав недавній приїзд Сергія Жадана, коли не було місця, де люди би могли зустрітися з провідним українським письменником, довелося зустрічатися на вулиці. Така ж ситуація виникла і з дуетом Токар-Якимчук. «Кав’ярня «Донбас» — не краще місце для проведення подібних музичних дійств, але іншого нема», — підкреслив Ярослав Мінкін.

Наскільки б не був готовий Луганськ, але «Донбас і Контрабас» відбувся. Рідкісне явище для Луганська і української літератури та музики в цілому. Публіка виражала захоплення гучними аплодисментами, більшість відвідувачів висловили сподівання, що дует Токар-Якимчук порадує своїми виступами ще багато разів, але в більш солідній залі, наприклад у луганській філармонії. Наступний виступ дуету із програмою «Дзеркала» відбудеться у вересні на львівському Форумі видавців у рамках Міжнародного літературного фестивалю, а в жовтні дует запрошений до Польщі.

Довідка

Любов Якимчук – українська поетеса, літературний критик, журналіст, есеїст. Літературознавству вчилася в ЛНУ ім. Тараса Шевченка та в Києво-Могилянській академії. Належить до Літературного угруповання «СТАН». 2010 р. — стипендіатка програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia» (2010).

Марк Токар – відомий український імпровізуючий контрабасист, родом зі Львова. Музику вивчав у Кракові та Катовіцах (Польща). Стипендіат програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia» (2006).

 

 

За матеріалами paralel-media.com.ua та nedelya.net.ua.

Фото – tisk.org.ua.