«Білий слон» принесе успіх читачам дитячої бібліотеки

Юні книгомани Львівської центральної міської дитячої бібліотеки отримали чудовий подарунок: на прохання відомого литовського художника Кястутіса Каспаравічюса громадська організація «Форум видавців» передала бібліотеці «Білого слона успіху», якого розмалювали автор та діти під час майстер-класу на Львівському міжнародному дитячому фестивалі. Чарівний слон, як твердить художник, здатен виконувати бажання та приносити щастя своїм власникам.

Кястутіс Каспаравічюс – відомий литовський письменник та ілюстратор, «гордість сучасної литовської дитячої літератури», автор 45-ти книжок, що перекладені 17-ма мовами. Свого першого казкового білого слона, який став головним героєм його однойменної казки, Каспаравічюс вигадав після перегляду фільму про «казкове життя» білих слонів Таїланду – талісманів цієї країни. Йому так сподобалась ідея, що він написав казку про білого слона – романтичну і філософську. Згодом придумався майстер-клас: діти розмальовують слона, а потім на паперових яблуках друкують машинкою Брайля – аби ніхто не прочитав – своє найбільше бажання. Окрім захопливого процесу шифрування дитина одночасно, через розуміння, що існують люди, які можуть сприймати світ тільки на дотик, отримує урок милосердя. Часом – перший у своєму житті.

Сам Кястутіс вірить у чарівні здібності слона: «Через рік після майстер-класу всі, хто торік загадав бажання, зустрічаються знову на наступному майстер-класі (ми вже два роки проводимо їх на Міжнародному книжковому ярмарку у Вільнюсі), аби перевірити, чи бажання збулись. Наскільки я знаю, майже все, довірене білому слону, збувається. Принаймні, моя мрія поїхати до Мексики здійснилась».

www.bookforum.com.ua