Депутати хочуть видавати книжкам собачі паспорти

Верховна Рада у першому читанні прийняла закон «Про національний культурний продукт». Відповідно до нього планується сертифікація кожного твору – книжок, кіно, театральних постановок, музики з метою визначити, чи є він національним культурним продуктом. Якщо є – на нього розповсюджуватимуться програми державної підтримки, податкові пільги, ефірні квоти тощо.

Ознакою національного культурного продукту у книговидавництві слугуватиме зокрема мова видання, громадянство автора, місце реєстрації видавця, громадянство редактора, кількість робіт та послуг, закуплених на території України тощо.

Відповідно до закону передбачено також три категорії національного продукту – базова, середня і вища, залежно від того, скільком критеріям відповідатиме твір. Від категорії залежатиме рівень державної підтримки, на яку може розраховувати продукт.

Хочеться нагадати шановним депутатам, що в Україні на рік виходить близько 20 тисяч назв книжок, відповідно органи сертифікації мають бути розраховані на видачу 100 сертифікатів на день. Відповідно видавцям доведеться нести витрати на цю саму сертифікацію, зокрема на відрядження до Києва.

То чи варта шкурка вичинки?

Автор законопроекту В’ячеслав Кириленко планує восени зібрати круглий стіл митців та культурних діячів та зібрати рекомендації відносно положень законопроекту, щоб до нього внести відповідні зміни.

  • Цікавий

    Совок і є совок – хоч блакитний, хоч помаранчевий