«MERIDIAN CZERNOWITZ» співпрацює з німецькими організаціями

2-4 вересня 2011 року в Чернівцях відбудеться II Міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ». Про досягнуті успіхи та нові проекти розповідає виконавчий директор фестивалю Ірина Вікирчак.

– Нещодавно ти повернулася з Берліна, де відбулася зустріч директорів поетичних фестивалів у рамках найпотужнішого в Німеччині літературного зібрання Literaturwerkstatt, Poesiefestival Berlin. Як ти туди потрапила?

– Literaturwerkstatt Berlin – це урядова організація, яка займається великими літературними проектами. Серед них – Poesiefestival Berlin, Lyrikline.org, Open Mike та Zebra Poetry Film Awards. Останній, до речі, буде представлений цьогоріч на нашому фестивалі у співпраці з Гете-Інститутом. Захід відвідає спеціальний гість – директор Literaturwerkstatt Berlin Томас Вольфарт. Співпраця між нашими фестивалями була ініційована директором української філії Гете-Інституту Вєрою Багаліантц. У Берліні президент «MERIDIAN CZERNOWITZ» Святослав Померанцев зустрівся з директором-засновником Literaturwerkstatt Berlin Томасом Вольфартом, і там вони домовилися про співпрацю між нашими організаціями.

– Тобто ти поїхала внаслідок цієї угоди?

– Саме так. Я мала можливість розповісти про роботу «MERIDIAN CZERNOWITZ» на Міжнародній зустрічі директорів поетичних фестивалів та керівників інших літературних проектів у Берліні.

– Чи був ще хтось із України? І чи німці бодай когось з українських письменників знають?

– Наша країна вперше була представлена на цьому заході, чим я надзвичайно пишаюсь. Коли мова заходила про Україну, то всі згадували Юрія Андруховича і Сергія Жадана. Українська держава, зрозуміло, тут ні при чому, це особиста заслуга цих авторів у популяризації нашої літератури за кордоном.

– Якими були результати твоєї поїздки?

– «MERIDIAN CZERNOWITZ» нарешті взявся за організовану форму презентації України у світі як виробника якісного культурного продукту. Головний здобуток – це обмін досвідом з іншими менеджерами та налагодження контактів із поетичними фестивалями і подібними організаціями. Ми вже маємо попередні домовленості з кількома фестивалями у Європі про проведення у них українських вечорів поезії. Зокрема, зі Стокгольмським поетичним фестивалем та Olympics poetry festival, який відбудеться наступного року в Лондоні. Там, у Лондоні, будуть представлені всі країни, які беруть участь в Олімпійських іграх, і кожна країна пропонує до участі свого улюбленого поета. Відтепер саме «MERIDIAN CZERNOWITZ» є офіційним представником Olympics poetry festival від України, і ми, звичайно, номінуємо кількох поетів.

– Окрім організації літературно-музичних заходів, «MERIDIAN CZERNOWITZ» займається ще й видавничою діяльністю…

– Так, наш фестиваль вирішив реалізовувати себе і через книжкові проекти як відомих, так і зовсім молодих авторів. Ми вже видали книгу Богдани Матіяш «Твої улюблені пси та інші звірі». А в найближчих планах – австрійсько-чесько-український «Потяг Часу: Чернівці-Прага-Відень», український переклад «Винарень» Ігоря Померанцева та давно очікуваний «Лексикон інтимних міст» Юрія Андруховича.

Розмовляла Лілія Шутяк

www.meridiancz.com