Три українські видання стали переможцями конкурсу «Мистецтво книги» в Москві


Книги трьох українських видавництв здобули перемогу у престижному VIII Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги» у Москві. Про це повідомив голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович на прес-конференції в УКРІНФОРМі. «Три книги київського видавництва «Грані-Т» стали переможцями відразу у трьох номінаціях. Ще дві – видавництв «Балтія-Друк» (Київ) та «Букрек» (Чернівці) – стали номінантами конкурсу», – сказав він.

О. Курдінович уточнив: перші місця здобули – альбом «Львів Левинського: місто і будівничий», упорядник Ігор Жук (у номінації «Моя країна»); «Пригоди на острові Клаварен» Ірен Роздобудько (у номінації «Книги для дітей та юнацтва»); «Записки сумасшедшего» Николай Гоголь, з ілюстраціями відомого українського художника Юрія Чаришнікова (у номінації «Арт-книга»).

Дипломи номінантів завоювали книги «Грюнвальдська битва – битва народів» (автори А. Бумблаускас, І. Марзалюк, Б.Черкас,«Балтія-Друк» – у номінації «Співдружність») та «З української старовини» («Букрек») – у номінації Гран-прі. «Фактично книга буковинського видавництва здобула перше місце, обійшовши такі видання, як білоруська енциклопедія «Радзівіли: альбом портретів ХVIII – ХІХ століть» та великий атлас Казахстану, випущений у Росії. Це унікальна книга-альбом, вперше видана в Санкт-Петербурзі у 1900 році», – зазначив голова Держкомтелерадіо.

О. Курдінович поінформував, що нагородження переможців та вручення дипломів відбудеться у вересні, під час роботи XXIV Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

Як зазначалося на прес-конференції, цього року на розгляд міжнародного журі надійшло 102 видання із семи країн СНД – Вірменії, Білорусі, Казахстану, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Естонії та України, яка представила на конкурс «Мистецтво книги» 19 видань дев’яти вітчизняних видавництв. Конкурс проводився у семи номінаціях.

Укрінформ