Сербський письменник з українських авторів знає Ахматову, Гоголя та Жадана


Оргкомітет Міжнародного форуму видавців робить опитування цьогорічних гостей про їхні очікування від візиту до України. Цього разу на запитання відповідав письменник із Сербії Срджан Срдіч.

Про Львів та Україну Срджан Срдіч дізнавався від своїх друзів – учасників 17 Форуму видавців у Львові: Любіци Арсич, Звонка Карановича, Владіміра Кецмановича; переклади їхніх творів є в альманасі за 2010 рік. Тепер він знає все про красу Львова і його багату історію, залишилося тільки побачити це на власні очі. На питання, кого з українських авторів доводилося йому читати, Срдіч відповів: Анну Ахматову, Миколу Гоголя і Сергія Жадана. Поки що гість із Сербії не здогадується, наскільки контраверсійним є такий список, тому організатори Форуму видавців обіцяли йому повноцінну культурну програму, живе спілкування з українськими авторами, перекладачами, редакторами, щоб список модифікувався і поповнився новими іменами.

Довідка. Срджан Срдіч народився 1977 року у Кікінді. Закінчив відділення історії і теорії літератури. Зараз здобуває PhD на Філологічному факультеті у Бєлграді. Срдіч – редактор міжнародного фестивалю оповідань KIKINDA SHORT http://kikindashort.org.rs/, а також співредактор літературного часопису «Severni bunker». 2007 рік – нагорода журналу «Ulaznica» за найкращий прозовий твір, 2009 рік – премія «Laza Lazarevic» за найкраще, досі не публіковане, сербське оповідання. Перший роман Срдіча «Мертве поле» вийшов друком у 2010 році у видавничому домі «Stubovi kulture» і одержав величезну кількість нагород. Зараз письменник працює над своєю другою книгою – збіркою оповідань під назвою «Еспірандо», яка має вийти у 2011 році. Проза Срдіча перекладена албанською, польською та угорською мовами. В альманасі Шостого міжнародного літературного фестивалю ми зможемо прочитати її також і українською.

За матеріалами www.bookforum.com.ua