На честь боснійського письменника Андрича будують місто

Творчість лауреата Нобелівської премії з літератури, боснійського письменника Іво Андрича, буде увічнено у вигляді меморіального міста площею 17 тисяч квадратних метрів біля міста Вишеграда в республіці Сербії.

Андрич, який отримав Нобелівську премію в 1961 році, усім відомий завдяки своєму роману «Міст через Дрині», і саме цей твір  надихнув на створення Андрічграда. Написана в роки Другої світової війни книга розповідає про три століття конфліктів, свідком яких був міст, розташований у маленькому боснійському містечку Вишеграді.

Будівництво Андрічграда починається буквально на цьому тижні і за планом повинне завершитися до 2014 року. Ідея проекту належить уряду Сербії і режисеру Еміру Кустуріці, які й забезпечать фінансування. Кустуріца, володар двох золотих пальмових гілок Каннського кінофестивалю, заявив у інтерв’ю Balkan Insight, що Андрічград буде «найбільшим і найбільш вражаючим проектом» у його житті.

На урочистостях з нагоди 50-ї річниці вручення Іво Андричу Нобелівської премії прем’єр-міністр Республіки Сербія Олександр Джомбіч назвав його «найважливішим письменником у сербській і всій південно-слов’янській літературі».

Як повідомляє Balkan Insight, Кустуріца планує використовувати Андрічград як знімальний майданчик для своїх фільмів «Вілла Панчо» і «Міст через Дрині». Раніше режисер побудував ціле село, Кустендорф, що над долиною Мокра Гора в Західній Сербії, обладнавши його підземною ареною для гри в баскетбол, бібліотекою і кінотеатром. «Колись під час зйомок я помітив спалах світла на пагорбі і подумав: «Я побудую тут село, – сказав Емір Кустуріца в інтерв’ю The Guardian у 2005 році. – Це моя Утопія. Я втратив своє місто [Сараєво] під час війни, тепер мій дім тут. Я зав’язав з містами. Я прожив 4 роки в Нью-Йорку, 10 років – у Парижі, якийсь час жив у Белграді. Для мене вони зараз – просто аеропорти».

znaki.fm