Жадан виступив проти ідеї Андруховича щодо від’єднання частини України

Письменник Сергій Жадан із Харкова проти ідеї роз’єднання України, яку висловлював письменник Юрій Андрухович.

“Я живу якраз на тій території, якій Юрій хотів запропонувати в разі чого від’єднатись. Я радше виступаю за те, щоби не давати таких можливостей”, – заявив він в інтерв’ю Deutsche Welle.

“Не треба цих драконів будити, не треба провокувати такі речі. Тому що насправді розвалити країну дуже легко. Два-три божевільних політика (а в нас їх значно більше), пару масових акцій – і все це може рушити в якийсь дуже негарний бік”, – вважає Жадан.

На запитання, чи відчуває він настрої до роз’єднання у Харкові, він відповів: “Насправді, ні”.

“Звичайно, є люди, які хочуть назад до Росії, назад у Радянський Союз, хочуть в Австро-Угорщину або ще куди – не харків’яни, а українці. Але більша частина громадян України, наскільки я бачу, не хоче державних переформатувань. Це якось втішає і заспокоює”, – зазначив письменник.

“Є настрої агресивні, але швидше спрямовані не на розшматування країни, а проти влади, проти політики в цілому. Але враховуючи те, яка політика проводилася останніми роками, це цілком виправдані настрої”, – вважає Жадан.

На його думку, “Україна – це такий великий казан, у якому вариться дуже багато всього”, і тому немає однорідності.

“Є люди, для яких найбільшим бажанням є – виїхати з цієї країни… Я відчуваю такі настрої скоріше серед інтелігенції, серед тих, хто підтримував “помаранчевих”… За ними говорити про всю країну, очевидно, не можна. Їх меншість. Вони активно присутні в Інтернеті, й може здатися, що це – голос України. Насправді це голос лише цих інтелектуалів”, – сказав Жадан.

Він також заявив, що не бачить загрози тоталітаризму в Україні: “Чесно кажучи, не бачу”.

“Доки є активна частина суспільства, молоді люди, які хочуть не виїжджати з України, а лишатися і боротися, скажімо, з міністром освіти, боротися з Адміністрацією президента. Ці люди є і їх стає щоразу більше. Хоча якщо завтра студенти чи літні люди не вийдуть на мітинг проти якогось закону, післязавтра тоталітаризм може несподівано з’явитися”, – сказав Жадан.

Він також зізнався, що йому “не дуже симпатичний рух” України ні на Захід, ні на Схід, бо в нього “є певні упередження щодо обох варіантів”.

“Я, скажімо, бачу досвід Румунії, яку прийняли у “велику сім’ю народів” ЄС. Я бачив румунів, які на вокзалах Берліна грають на гармошках і намагаються заробити собі на харчі, або грають “у наперстки” на вулицях Барселони. Якийсь такий варіант євроінтеграції для України, по-моєму, доволі принизливий. А якийсь інший варіант за нинішніх умов мені видається просто нереальним”, – сказав Жадан.

Водночас він не згоден, що Харків має “імідж російського міста”.

Раніше Андрухович звернувся зі сторінок німецької Frankfurter Allgemeine Zeitung до всієї Європи із закликом “не зводити очей” з України. На думку письменника, його країна перетворюється на аналог Росії і взяла курс на поліцейську державу.

Письменник неодноразово критикував Януковича та його владну команду. Зокрема, в одному з інтерв’ю він заявляв, що їхня політика веде Україну в глухий кут і зізнався, що йому снився сон про те, що він повинен застрелити Януковича.

Також Андрухович заявляв, що президент може зробити державною в Україні не російську мову, а “мову попси і блатняка”.

newsru.ua

  • Бамбуляка

    Вам Жадан з Андруховичем платять, що ви пишете тільки про них?