Василя Шкляра мати народила під горіхом

2217 гривень зібрали на екранізацію роману «Чорний ворон» на творчому вечорі Василя Шкляра в Києві. В Одесі сума склала близько 6 тис. грн, у Черкасах – 3 тис., у Дніпропетровську – 5 тис. Зустрічі присвячені 60-річному ювілею письменника. Незабаром він вирушає у тур Америкою, Австралією та Канадою.

«Зробили з мене гастролера, а я маю сидіти й писати. Приймали скрізь дуже добре, хоча влада чинила перепони. Коли ночував у івано-франківському готелі, серед ночі почали дзвонити й гупати у двері. Відчиняю. На порозі стоять три величезних охоронці: «У вас щось горить. Пожежна сигналізація спрацювала». Кажу: «Та ні, нічого не горить». «Може, ви курите?» – «Курю, але не в кімнаті. Зайдіть подивіться». Глянули: диму немає й пішли собі. Через 5 хвилин знову гупають: «У вас знову спрацювала пожежна сигналізація». Коли приходять втретє, кажу:« Хлопці, виключить цього датчика. То у мене холодноярський вогонь в серці. До ранку сигналізація дзвенітиме», – розповів письменник.

На зустрічі був присутній і його старший брат 62-річний Петро Шкляр.

«Я знаю Василя з утроби. Червень, мати нарвала черешень. А я дивлюся на них, і вперше замітив, що в матері живіт. А згодом бачу, якісь тряпки червоні у дерев’яних ночвах баба пере. І каже, що під горіхом мати братика мені народила», – розказав він і додав, що опис Чорного Ворона у романі дуже схожий на письменника у молодості.

«Зовнішність Чорного Ворона, те, як він повільно дивиться, – це Василь», – зауважив Петро Шкляр.

gazeta.ua