У Криму день народження Максиміліана Волошина відсвяткують джазовим концертом


28 травня Коктебель відзначить день народження російського поета, перекладача, художника-пейзажиста, художнього та літературного критика Максиміліана Волошина.

О 16.00 на площі Волошина, біля його Будинку-музею, розпочнеться концерт, проведенням якого зайнялися організатори фестивалю «Джаз Коктебель». Гості та жителі міста почують учасників кримського шоу-кейсу фестивалю і нову джазову програму талановитого київського тріо Андрія Боголюбова. Концерт буде проходити безкоштовно.

Максиміліан Волошин народився 28 травня 1877 року в Києві. Раннє дитинство пройшло в Таганрозі та Севастополі. Коли вони з матір’ю переїхали до Криму, Максиміліан пішов до Феодосійської гімназію. Кожен день рано вранці він проробляв шлях з Коктебеля до Феодосії довжиною близько 7 км по гористій пустельній місцевості.

Символіст до революції, під час революції Волошин став поетом, стоячи осібно серед всіляких літературних течій. Його будинок у Коктебелі, де тепер організований музей, був гостинно відкритий для всіх, під час громадянської війни в ньому знаходили притулок «і червоний вождь, і білий офіцер». Позиція Волошина завжди була нейтральною, але не байдужою, бо він засуджував і «червоний», і «білий» терор.

znaki.fm