В Івано-Франківську відкриють пам’ятник Шевченкові

22 травня в Івано-Франківську до 150-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі, відкриють пам’ятник Кобзареві, автором якого є відомий канадський скульптор українського походження Леонід Молодожанин (псевдонім – Лео Мол).

Про це на прес-конференції повідомив заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес.

За його словами, за рішенням робочої групи, пам’ятник встановлюють у центральному міському парку культури та відпочинку імені Т.Шевченка, неподалік від освяченого раніше місця для пам’ятника, повідомляють УНН.

Проти встановлення пам’ятника на цьому місці виступила Івано-Франківська обласна організація Спілки письменників України.

Письменники вважають, пояснив М.Верес, що пам’ятник Кобзареві має стояти на центральній алеї на раніше освяченому місці або ж при вході у парк.

«Ми намагалися знайти таке рішення, яке б задовольнило якомога більшу кількість людей. Пам’ятник Шевченку не повинен нас роз’єднувати. Ми повинні шукати дорогу, яка б вела нас до Шевченка», – наголосив заступник мера.

Ще три роки тому Лео Мол подарував Івано-Франківську скульптуру Т.Шевченка. Відтоді вона зберігається на складі одного з комунальних підприємств міста.

В Івано-Франківську немає пам’ятника Т.Шевченку. Всі урочисті заходи, присвячені поету, проходять у міському парку біля його погруддя.