150-ліття перепоховання Тараса Шевченка в Україні відзначать прощею

Всеукраїнська «Проща до Тараса» відбудеться 20-21 травня у Каневі. Люди з різних куточків країни зберуться разом, щоб відзначити 150-ліття перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

З Петербурга, де поет помер, до Канева привезуть терновий вінок. Останній відрізок шляху – від Києва до Канева – вінок везтимуть козацькою «чайкою» – точній копії знаменитих кораблів запорожців, повідомили ZAXID.NET у Русі добровольців «Простір свободи», що ініціював акцію  за сприяння Спілки звукорежисерів України і Канівської міської Ради.

Головні заходи відбудуться у Каневі 20 і 21 травня.

На учасників «Прощі» чекають відкрита лекція Оксани Забужко «Мій Шевченко», концерт за участі рок-гурту «Сад» та інших виконавців, перформенс «Живе слово» на Тарасовій горі, відвідання музею Шевченка.

Учасники можуть жити в наметовому містечку на березі Дніпра 20-21 травня або ж приїхати лише на другий (найбільш насичений подіями) день «Прощі».

Організатори звертають увагу, що під час акції не допускається: вживання алкоголю чи участь у нетверезому стані, політична чи комерційна реклама, використання партійної символіки

Для проживання в наметовому містечку потрібно взяти з собою намет (один на кількох), спальний мішок, туристичний килимок, їжу та воду, а також добре зарядити мобільні телефони (питна вода та торгівля їжею будуть також і на місці).

Найзручніше брати участь у «Прощі до Тараса» в складі організованих груп, які виїдуть на автобусах із Києва й багатьох інших міст.

Зв’язок з оргкомітетом та замовлення місць в автобусах: poshta@dobrovol.org , 097 – 1794709, більше інформації.