В Одесі встановлюють пам’ятник Ісаку Бабелю


В Одесі почали встановлювати пам’ятник Ісаку Бабелю – видатному українському та російському письменнику. Місцеві його вважають легендарною особою і навіть порівнюють із Олександром Пушкіним. Принаймні, історії встановлення монументів обом літературним постатям – схожі.


Саме в Одесі більшу частину свого життя популяризував своє улюблене місто видатний Ісак Бабель. Його «Одеські розповіді» – це класика не лише літературна, а й лінгвістична! Адже «тюльки», «Пересип» і «тьотю Фіму» у світі знають завдяки Бабелю!

Майже 4 роки одесити «з миру по гривні» збирали кошти на пам’ятник улюбленому письменникові. Оголосили конкурс на найкращий проект, оцінили роботу в 400 тисяч доларів. Допомагали не лише одесити, а й діаспора за кордоном, приватні структури, зокрема й іноземні! Скульптор Георгій Франгулян не приховує своїх позитивних емоцій. Каже, сонце і весняне тепло надихають на творчість: «Іде процес плавки, так що я сподіваюсь, що він змінить клімат у нашій столиці, тому що я з трудом вилетів. Сніг іде, вітер, огидна погода. Я з допомогою Бабеля намагаюся зігрітися і наблизити весну до нашого міста», – сказав він.

Він зосереджено сидить, дещо примружившись, в окулярах. В правій руці – олівець, лівою – тримає папір, на якому пише свою чергову розповідь «за Одесу». Ідея скульптора Франгуляна досить проста, втім, чудово запам’ятовується, кажуть одесити. А письменник Аркадій Хаїт вважає, що, можливо, її схвалив би навіть сам Бабель! «Я думаю, що він поводився дуже скромно, але про себе хмикав би і казав: «Непогана ідея! Якщо б це був пам’ятник не мені, я б із задоволенням це підтримав».

13 липня 2011 року – день народження письменника. Саме тоді маленький макет «бронзового Ісака Бабеля» стане справжньою фігурою «у повний зріст». І, зрештою, колекція оригінальних пам’ятників, приміром Леоніду Утьосову, 12-му стільцю або Остапу Бендеру поповниться ще одним.

За матеріалами Радіо Ера