В’ячеслав Брюховецький заявив, що електронна книжка і Табачник знищать освіту

Зміни в освітній галузі, ініційовані Міністерством освіти й науки, молоді та спорту України, мають на меті знищення української освіти. Таку думку у коментарі журналістам висловив доктор філологічних наук, почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА) В’ячеслав Брюховецький.

“Товаришу Табачнику (глава МОН – ред.) поставлено чітке завдання – знищити українську освіту. І він це виконує у міру свого розуміння, часом як картярський шулер, часом досить вправними адміністративними засобами”, – заявив В.Брюховецький.

Разом з тим він розкритикував ініціативи Табачника щодо створення професійно-орієнтованих шкіл і впровадження у школах електронних підручників.

“Справа в тому, що Табачник нічого не враховує. Він взагалі спитав, чи треба професійно-орієнтовані школи? Він прихильник Радянського союзу, але він чомусь забув, що радянська школа була не професійно орієнтована, але, це була чи не найкраща середня школа у світі. Дитині треба дати знання базові. І не можна їй сказати: ти не вчи математику, ти вчи географію і більше тобі нічого не потрібно! Це будуть професійні кретини! Такі, приблизно, як сьогодні у Міністерстві освіти”, – наголосив В.Брюховецький.

“Інша задумка – дати дитині електронну книжку. А він із лікарями порадився, що буде із тими дітьми? Вони сьогодні і так перевантажені електронікою. А що буде, якщо ця книжка впаде і розіб’ється, як буде вчитися та дитина? Табачника не цікавлять поради, а лише його власна думка: абсолютно непрофесійна, демагогічна і антиукраїнська, цілеспрямовано антиукраїнська”, – додав президент НаУКМА.

www.osvita.org.ua