Рік Української Першокниги: Пересопницьке Євангеліє святкує 450-річчя

2011 рік проголосили роком Української Першокниги, відзначатимуть 450-річчя Пересопницького Євангеліє. А село Пересопниця отримає шанс на відродження.

Рівненська обласна влада обіцяє перетворити депресивне село на культурно-туристичний центр. Адже саме у монастирі Різдва Пречистої Богородиці  1561-го року просвітитель Михайло Василевич та архімандрит Григорій завершили роботу над перекладом канонічного тексту Євангеліє староукраїнською мовою.

За легендою, Мстислав Ярославович (Німий) заснував тут монастир Різдва Пречистої Богородиці, зі стін якого судилося вийти у світ славетному Пересопницькому Євангеліє. Нині у селі про це нагадує хіба що пам’ятний знак, а за декілька кілометрів від села на батьківщину Першокниги скеровує вказівник обабіч дороги.

Сьогодні село називають “неперспективним”, хоча у ХІІ столітті воно претендувало на роль політико-економічного центру Cхідної Волині. Тут була столиця чималого князівського уділу, на престолі якого сиділи відомі представники династії Мономаховичів.

За матеріалами БІ-БІ-СІ