Тест. Чи придатні ви до читання сучукрліту?

Бути чи не бути сучукрліту? — ось у чім питання. Власне, питання, яким не вперше задається пересічний читач, сформульовано трохи інакше: читати чи все-таки не читати все те, що пишуть молоді (часом і не зовсім молоді) письменники й поети. Аби полегшити завдання, дослідницький центр читацьких психовібрацій спеціально для ДЧ розробив мегаточний тест, що допоможе вам визначити потенційну придатність до сучукрліту.

 

1. Перше питання – провокативне. Ви маєте вдома якісь книжки?
а) Маю вдома книжки всіх класиків, яких вивчають у школі, але не пам’ятаю точно, чи хтось їх читав…
б) Я читаю тільки газети й журнали.
в) Ні, в умовах фінансової кризи читання — це розкіш.

 

2. Ваш улюблений письменник/поет або письменниця/поетка?
а) Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Павло Загребельний, Ліна Костенко — взагалі, класику люблю.
б) Люблю легке ненапряжне чтиво, байдуже, що його всі ганять. Із хороших — Акуніна читаю, Паоло Коельо.
в) Карлос Кастанеда, Богдан-Ігор Антонич, Чак Палагнюк, Жадан, Бодріяр там, Жижек…

 

3. Кого з українських письменників ви вважаєте сучасним?
а) Валерія Шевчука й Ліну Костенко, ясна річ. Бо ними закінчується шкільна програма з української літератури.
б) Дяченків, мабуть. Ще Карпа, здається, щось пише.
в) Тю! Та їх тут як мурашви, й ім’я їм — легіон! Тут не те щоб прочитати, тут усіх поіменно запам’ятати неможливо!

 

4. Як ви ставитеся до лисих літераторів?
а) Вони могли би придумати щось оригінальніше. А то ледь що – то зразу ж налисо.
б) Нормально так ставлюся. Лисина — це навіть сексуально, а зараз ще й дуже раціонально.
в) Я вам от що скажу. Лисина — це неодмінний атрибут літератора, що засвідчує його ідейну й моральну належність до поетичного кола, а також істинність його поетичного одкровення. Доведено, що волосся заважає встановлювати контакт із поетичним Абсолютом. Хіба ви не знали?

 

5. Як по-вашому, діалоги й сюжет потрібні?
а) Аякже, я тільки їх і читаю! Багато літер — це так нудно!..
б) Потрібні, але краще все-таки книжки з картинками…
в) Ні, вони абсолютно зайві. Це ж так приємно — заглибитися в екзистенційний дискурс ризоматичної структури постмодерного тексту! Ви не уявляєте, яка це втіха!

 

6. Суржик, сленг, матюки, обсценізми — норма чи патологія?
а) Однозначно, це патологія. Коли вже письменники зрозуміють, що мають бути «закриті» теми? Навіщо переносити весь цей бруд у високу поезію?!
б) Якщо є відповідні словники, значить, це норма. Крім того, як повчали класики, треба йти від живомовного джерела. Прислухайтеся до живої мови маршруток і спальних районів…
в) Як парость виноградної лози, плекайте мову. Пильно й ненастанно! Пильно й ненастанно, твою ***!

 

7. Чи знаєте ви, що в Україні немає критиків, а значить, ті, кому не подобаються сучасні тексти, просто нічого не розуміють, вони занадто обмежені, щоб усвідомити масштаби авторської ерудиції та іронії
а) Як то немає? А чим займається Спілка Письменників України?! Є критика, ще й яка!
б) Звичайно! Критики в Україні немає з часів Євшана й Зерова. Крапка.
в) Літератори — самі собі найкращі читачі й критики. Шо не ясно?

 

Тепер візьміть калькулятор і уважно підрахуйте бали. За кожну відповідь «а» поставте велику риску, що значить – нуль. За кожну відповідь «б» поставте собі один бал, а за «в» – два бали. Підрахували? Тепер ще раз перерахуйте, щоб не помилитися.

 

А тепер – результати.

 

Якщо ви набрали від 0 до 3 балів, радимо вам триматися подалі від сучукрліту, інакше – наслідки можуть бути непередбачувані. Та й узагалі, ніякої сучасної української літератури після 80-х років минулого століття не було й немає. Запам’ятайте це і живіть спокійно.

 

Якщо ж у вас від 4 до 9 балів, ви можете спробувати взяти в руки сучасну українську книжку, однак наша вам порада: прочитайте перед тим кілька рецензій – може, щось і підберете. Інакше газета «Друг читача» за травматичні наслідки відповідальності не несе, так і знайте.

 

Але якщо у вас від 10 до 14 балів, і ви можете назвати бодай двох-трьох сучасних українських лисих літераторів, ви вже, швидше за все, зіпсовані сучукрлітом. Можливо, ви навіть самі є одним із лисих літераторів, однак поки що самі цього не усвідомлюєте… У такому разі – творчих успіхів!

  • КТАТАТ

    Написано… Прочитав… Хоча б щось дотичне до реалій сьогодення… А то прогнози… прогнози…

    КТАТАТ

  • Дотепний тест. Шкода, що жодне питання про вартість художнього слова – а то лисина, матюки, відсутність крити. Може все-таки сучукрліт не для мене, хоча за результатами я набрала аж 6 балів…

  • norb

    тест стереотипний. хоча, це і з заголовку зрозуміло. ті варіянти відповідей, які наведені, підійдуть далеко не для кожного. людина, яка цей тест складала, мала на меті "застерегти" читача від читання сучасної української книжки. тобто, передати свій "страх", своє упередження до того, що пишуть українською нині. прикро. власне, раджу кожному просто читати (опирайтесь чи на ДЧ, чи на поради друзів – не важить). вочевидь, кожен для себе щось знайде і знайде море неділіків наведеного "тесту". який є, втім, своєрідною рекламою.