Правила життя Джоан Ролінґ

 

У всесвітньовідомому журналі Esquire є рубрика “Правила життя”, де публікуються найцікавіші вислови видатних людей, взяті з інтерв`ю з ними. В одному з останніх випусків були опубліковані “правила життя” відомої англійської письменниці, авторки серії романів про Гаррі Поттера – Джоан Ролінґ. Дуже радимо прочитати для більш близького знайомства з найпопулярнішою письменницею сучасності.

 

Я смертельно втомилася від магії.

 

Один американський журналіст запитав мене: «А це правда, що ви написали першу книгу про Гаррі Поттера повністю на серветках?» Пам’ятаю, я ледь стрималася, щоб не відповісти: «Ні, дорогенький, на чайних пакетиках, звичайно ж».
Бідність – це приниження, страх, сум і багато інших страшних слів. Тільки дурні романтизують бідність.

*

Купити книги про Гаррі Поттера.

 

Кілька років тому я отримала листа від однієї організації – здається, американської, – яка хотіла привласнити мені титул підприємця року. У відповідь я написала, що дуже жалкую, але змушена відмовити, оскільки багатою я стати не хотіла, а просто написала хорошу книгу, про яку з самого початку розуміла, що вона гарна.

 

Напевно, поттероманія те саме, що бітломанія, так що можу сказати, що в якийсь момент я відчула себе, як хтось із The Beatles – але за одним винятком. Вони могли повернутися один до одного і сказати: «Ну ось, ми і знамениті». А мені повертатися було ні до кого.

 

Популярність буває різною, і популярність письменника – особлива. Ніхто не посилатиме папараці, щоб спіймати письменника в бікіні.

 

Моє життя вельми буденно, а хтось навіть назве його нудним. Я люблю готувати, я люблю бути вдома з дітьми, і лише час від часу я можу начепити гарне плаття і відправитися на прем’єру.

 

Найжахливіше, що відбувається зараз в моєму житті, – це порожній холодильник. Так, прямо зараз мій холодильник абсолютно порожній, і я поняття не маю, що ми будемо їсти на вечерю. Такі справи. Нічого страшніше за цея пригадати не можу.

 

У мене ніколи не виходило вести щоденник довше двох тижнів.

*

 

Купити книгу.

 

Я намагаюся не читати бабських книг, фентезі та наукової фантастики, але я готова дати шанс будь-якій книзі, якщо вона лежить поруч, а у мене є зайва година. Щоб навчитися писати, треба багато читати – тільки це і допомагає.

 

Я присягнулася своєму редактору, що ніколи не візьму в руки «П’ятдесят відтінків сірого».

 

У казках не потрібен секс. Ніхто не трахається на тлі єдинорогів.

 

Я не ставлюся до своїх книг, як до дітей. Я дивлюся на свого сина, і в моїх очах він ідеальний, але коли я дивлюся на свою книгу, я завжди думаю про те, що я б у ній поміняла, якби була у мене можливість.

 

Молодь не може знати, що таке старість. Але я ненавиджу дорослих людей, які забули, що означає бути молодим.

 

Не розумію, чому раптом слово «товстий» стало найстрашнішою характеристикою людини. Невже товстий гірше мстивого, заздрісного, поверхневого, марнославного, нудного або жорстокого?

*

 

Купити книгу.

 

Ніхто в Британії не здається мені таким лицемірним, претензійним і безглуздим, як найзвичайніший представник середнього класу.

 

Люди володіють унікальним умінням вибирати для себе те, що потрібно їм найменше.

 

Я б хотіла залишитися в пам’яті як жінка, яка отримала все, що можливо від того таланту, який їй був даний.

 

Мені подобається буденність, з якою приходить смерть. Ми очікуємо звуків труб, величі, грандіозності, але перша смерть, з якою мені довелося зіткнутися близько, – смерть моєї матері – була лякаюче повсякденною: вона просто померла.

 

Більше всього на світі я жалкую про те, що моя мати так і не дізналася, що я стала письменником.

*

 

Купити книгу.

 

Не так давно я зустріла в магазині одну дівчину. Їй було двадцять з невеликим, вона підійшла до мене і сказала: «Можна я вас обійму?» Я кивнула, і ми обнялися. А потім вона каже: «Ви – це моє дитинство». Такі речі нечасто чуєш.

 

Мені здається, що найжахливіше у війні – це діти, які залишилися без батьків.

 

Я завжди говорю голосно. Коли тобі є що сказати, ти не можеш шепотіти.

 

Не просри свій шанс, коли весь світ дивиться.

Esquire.ru