Сукня з дитячих книжок: попелюшку викликали?

Цю барвису сукню від художниці Райан Джуд Новелліно (Ryan Jude Novelline) можна назвати «казковою» з двох причин: з одного боку фешенебельний дизайн говорить сам за себе, а з іншого – сукня буквально зроблено з казок про Попелюшку. Для створення цього паперового шедевра були використані викинуті дитячі книги з яскравими картинками.

Райан Джуд Новелліно народилася і виросла в штаті Массачусетс. Після закінчення середньої школи в Лексінгтоні вона відправилася до коледжу Род-Айленда, щоб стати дизайнером-ілюстратором. Крім того, дівчина вивчала живопис, скульптуру, друкарню і дизайн одягу. Саме в цей час Райан Джуд зацікавилася можливістю об’єднати ці дисципліни. На досягнутому молодий спеціаліст не стала зупинятися, і присвятила частину свого часу дослідженню гуманітарних наук і бізнесу в Університеті Брауна, після чого встигла попрацювати над замовленнями Walt Disney Imagineering, Coca-Cola, GAP та інших відомих брендів.

Себе міс Новелліно жартома називає бостонським алхіміком, який проводить свій вільний час у пошуках екстраординарного. Так народилася сукня-історія, кожен «клаптик» якої коштує тисячі слів – а поверхня пишної спідниці становить цілих 22 000 квадратних дюйма. «Історії нашого минулого можуть стати частиною сталого майбутнього», – впевнена Райан Джуд. Так що мета проекту – не тільки створити декоративний елемент одягу і пограти з символікою, але і в черговий раз привернути увагу громадськості до питань екології.

Сполучені Штати багато споживають і багато викидають, тому питання утилізації непотрібних речей з кожним роком стають все гостріше. Звичайно, книги – це не якісь поліетиленові упаковки або пляшки, які не шкода здати в переробку. Ми звикли ставитися до книг з повагою, і якщо вже потреба в деяких з них зовсім відпадає, хочеться знайти їм інше гідне застосування. Хтось прилаштовує прочитану літературу в хороші руки, хтось віддає книги на благодійність, деякі відправляють їх подорожувати по світу в рамках руху буккросинг. Але є і невелика група креативних людей, які прагнуть зберегти книгу у своєму житті і зробити її матеріалом для творчості.

Райан Джуд впоралася з цим завданням «на всі сто», поєднуючи оригінальні ілюстрації для пошиття спідниці з золотистою фольгою, що послужила прикрасою корсета. Роль фіксатора у вбранні Попелюшки виконують металеві нитки і звичайний скотч. На створення сукні без будь-якої сторонньої допомоги художниця витратила дев’ять днів – робота кипіла на паркеті її оселі і на галявині біля будинку. Спочатку дизайнерові належало розсортувати книжкові сторінки в залежності від колірної гами, а потім зібрати їх трикутні і прямокутні деталі викрійки. Ліф спершу драпірувався мусліном, а потім покривався фольгою. Останнім штрихом стало справжнє мереживо, витончено вписане в незвичайну композицію.

«Сукня для Попелюшки» була представлена на виставці в Національному музеї спадщини в Лексінгтоні, а так само в Бостоні, Нью-Йорку, Провіденсі та Орландо. Ця робота заслужила міжнародне визнання, а Райан Джуд Новелліно була названа одним з «100 найбільш захоплюючих модельєрів з усього світу» поряд з багатьма дуже визнаними лідерами в цій області, такими як Том Форд, Коко Шанель, Джанні Версаче, Олександр МакКуїн і Марк Якобс.

FacePla.net