З книжкою наодинці

Пропонуємо огляд локацій, де можна шукати потрібні знання, планувати проекти та генерувати ідеї. Отже, бібліотеки Києва.

Американська бібліотека

 

На разі Американська бібліотека в НаУКМА – знана й авторитетна публічна бібліотека з понад десятитисячною колекцією кращих зразків наукової, довідкової, художньої літератури США, де час від часу проходять лекції, презентації, семінари, зустрічі та виставки. Користувачі мають вільний доступ до усієї колекції бібліотеки. Весь книжковий фонд англомовний, що надзвичайно сприяє швидкому засвоєнню мови.

 

Окрім книг тут існує фонд з документальними та художніми dvd-фільмами. Також, можна сходити на movie nights по п’ятницях чи переглянути фільми в спеціальних медіа-кімнатах. Великий плюс бібліотеки – наявність wi-fi та власних комп’ютерів. Для фанів настільних ігор, тут надають можливість пограти в Scrabble, Монополію та ще близько 13 ігор.

Деталі:

20 грн. в рік      

пн-пт з 10:00 до 19:00;

сб з 10:00 до 15:00        

вул. Волоська 8/5,

корпус 4 кімната 116

 

 

Бібліотека Фундації ЦСМ

 

Цікавитесь сучасним мистецтвом? У Фундації Центру Сучасного Мистецтва існує унікальна бібліотека, яка налічує близько 2000 неперіодичних видань, підбірки відомих журналів, бюлетенів. За останні 20 років існування фонд бібліотеки наповнювався не тільки різними публікаціями, каталогами, але й унікальними зразками українського самвидаву початку 1990-х рр. Режим роботи: усі робочі дні за попереднім записом по тел. 501 94 61. Єдиний мінус- додому література не видається.

Деталі:

безкоштовно  

пн-пт з 11:00 до 18:00 

 

вул. Фрунзе 14-18

 

 

Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода гвардія»

 

У багатьох людей бібліотеки асоціюються лише з навчанням та дослідженням. Проте, в цій бібліотеці вийшли за межі стандартного. Вона є однією з перших в Україні, де започаткували нові традиції в роботі з читачами: дискусійні форми донесення нових ідей, використання кінофільмів, фонетичних записів, фотоматеріалів, видання та розповсюдження серед студентської та шкільної молоді цікавих розгорнутих програм роботи своїх клубів.

 

Місія «Молодої гвардії» – зробити життя молоді багатогранним. Окрім своєї основної діяльності, бібліотека охоче співпрацює з користувачами. Так, бібліотека вже провела та проводить серію оффлайн проектів, долучитись до яких може кожен бажаючий. Бібліотека постійно оновлює календар подій.

Деталі:

безкоштовно  

пн-чт з 11:00 до 19:00

 

сб-нд з 10:00 до 17:00 

 

вул. Льва Толстого, 49

 

 

Національна парламентська бібліотека України

 

Бібліотека є провідним державним культурним, освітнім, науково-інформаційним закладом. Фонд Національної парламентської бібліотеки України – універсальний, складає більше 4 млн. примірників українською, російською, англійською, французькою, німецькою та іншими мовами, в тому числі рідкісні та цінні видання.

 

В бібліотеці є і книжкові, і періодичні, електронні видання, аудіовізуальні та образотворчі матеріали, CD-диски, автореферати, дисертації та інші матеріали з усіх галузей знань; колекції книг відомих діячів культури, документів ООН та Міжнародної Організації Праці. Окрім читання, тут проходять презентації, творчі зустрічі з письменниками, виставки, засідання студій. План заходів можна переглянути на сайті бібліотеки.

Деталі:

пн-пт з 9:00 до 20:00

 

сб-нд з 10:00 до 18:00 

 

вул. Грушевського, 1

 

 

Науково-технічна бiблiотека ім. Г.І. Денисенка

 

Бібліотека має 15 спеціалізованих читальних залів на 1500 місць та 5 абонементів: науково-технічної літератури, навчальної літератури, соціально-економічної і художньої літератури, періодики. Фонд бібліотеки налічує майже 3 млн. примірників видань, із них – половина підручники і навчальні посібники видання та інформаційні ресурси з профілю університету.

 

У бібліотеці представлені нормативно-технічна документація, література з питань мистецтва, спорту, лінгвістики, культурології, народознавства. Бібліотека співпрацює з культурними центрами різних країн: Гьоте-Інститутом, Британською Радою в Києві, Французьким культурним центром, Службою інформаційних ресурсів посольства США в Україні, тому тут нерідко проходять різні зустрічі, літературні вечори, виставки.

Деталі:

безкоштовно  

пн-пт з 9.00 до 21.00

 

сб з 9.00 до 17.00           

 

просп. Перемоги, 37

 

 

Книгарня Є

 

Книжкові магазини майже завжди сприймають як заклад продажу. Проте, не Книгарню Є. Тут можна не тільки читати книги у залі (для цього є спеціальні стільчики), а ще й скористатись швидким wi-fi, відвідати презентації нової літератури, дискусії, майстер-класи, зустрічі з відомими людьми. Ще однією особливістю є наявність поличок для буккросингу та полички з іноземною літературою. Мережа Книгарень «Є» має свій власний концепт та чітко визначену позицію. І тут з цим важко не погодитись.

Деталі:

безкоштовно  

з 9:00 до 21:00, без вихiдних  

 

вул. Лисенка, 3; вул. Спаська, 5

 

пр. Повітрофлотський, 33/2

 

вул. Саксаганського, 107/47

 

 

Інформаційний центр та бібліотека від Гьоте-Інституту

 

Відвідувачам пропонується широкий вибір сучасних друкованих та аудіо-візуальних матеріалів німецькою мовою та у перекладі, які стосуються напрямів суспільної і творчої думки у Німеччині. Ставши читачем бібліотеки, Ви зможете брати матеріали на абонемент або користуватися у приміщенні бібліотеки газетами та журналами, книгами, словниками, базами даних, аудіо- та відеоматеріалами.

 

Варто відмітити, що окрім звичайного абонементу, тут існує заочний абонемент (власний проект Гьоте-Інституту). Окрім того, тут діють краєзнавчі, театральні майстерні, музичний клуб та літературний клуб листувань (проект, який базується на міжнародному листуванні між поетами та перекладачами з різних країн, в основному з Німеччини та України).

Деталі:

50 грн. та 30 грн.

 

для студентів 

вт з 11:00 до 15:00

 

ср-пт з 15:00 до 19:00; 

 

вул.Волоська, 12/4

 

 

Медіатека Французького інститута

 

Медіатека Французького інститута є сучасною французькою бібліотекою, де зібрані друковані, аудіовізуальні, електронні документи та засоби телеінформатики. Вона надає відвідувачам відкритий доступ до своєї мультимедійної документації про сьогоднішню Францію. Користувачі можуть отримати інформацію про культурні події (фестивалі, конкурси, виставки, салони); останні події у суспільному житті Франції, висвітлення французькою пресою світової політики тощо. Фонди нараховують близько 11500 книжок у вільному доступі. До Медіатеки може записатися кожний бажаючий.

Деталі:

 

80 грн. та 50 грн.

 

для студентів 

вт-пт з 12:00 до 19.00

 

сб з 11:00 до 15.00        

 

вул. Гончара, 84

 

 

Наукова бібліотека НаУКМА

 

Бібліотека НаУКМА – це серйозна колекція наукової, навчальної, довідкової літератури та періодичних видань. На разі фонд бібліотеки становить майже 1 млн примірників, з яких понад 70% – друковані видання, а решту вже становить е-колекція, яка швидко зростає. Всі ресурси доступні для використання, існує пошук через е-каталог та сайт. Бібліотека утримує 52 приватні колекції відомих учених, культурних та громадських діячів.

 

Щодо подій, то в бібліотеці проходять багато культурологічних та просвітницьких акцій, науково-практичних заходів, тренінгів та семінарів. Також, тут є 67 комп’ютерів у вільному доступі та wi-fi. Перелік найближчих заходів завжди можна знайти на сайті бібліотеки.

Деталі:

 безкоштовно 

пн-пт з 8:30 до 20:30

 

сб-нд з 10:00 до 20:00 

 

вул. Сковороди, 2

  Оpenstudy