Про 10 незвичайних книг

Незважаючи ні на що, книга все ще залишається найкращим подарунком. Щоправда, найчастіше, це – електронна книга. Втім, і серед друкованих книг з’являються теж справжні дизайнерські шедеври, які не соромно буде подарувати навіть самому прискіпливому читачеві. Ось огляд десятки таких поліграфічних шедеврів.

 

1. Передсмертна книга
Швейцарський графічний дизайнер П’єр Менделл (Pierre Mendell) незадовго до своєї смерті видав невелику книгу, в якій коротко перерахував свої основні досягнення і віхи біографії. Ну а в кінці поставив дату смерті. У цей день він і помер. Книга ж зроблена у вигляді хреста, як на прапорі Швейцарії.

2. Дірява книга
Американський письменник Джонатан Сафран Фоер вирішив наочно показати, що таке гіпертекст. Тому його нова книга під назвою «Tree of Codes» уся дірява.

3. Куховарська книга від IKEA
Компанія IKEA стверджує, що «зроблене вдома – краще». Як ілюстрацію цього свого принципу вона навіть випустила куховарську книгу «HOMEMADE IS BEST», всі рецепти в якій зображені в стилі інструкцій зі складання модульних меблів IKEA.

4. Тривимірний алфавіт
Усі знають, що найкраще світ пізнається в ігровому режимі. Ось і алфавіт найкраще вчити, як виявляється, за допомогою тривимірної абетки ABC3D.

5. Тунельна книга
У письменника, як і в кожної людини, що працює за комп’ютером, може розвинутися т.зв. «тунельний синдром». Мабуть, страждає на нього людина, яка створила книгу Tunnel Vision, де поміщено розповідь про тунель, що сполучає Нью-Йорк і Нью-Джерсі, його історію та сучасність. Дуже наочно вийшло.

6. Тривимірні книги від Бенжаміна Лакомба (Benjamin Lacombe)
Французький художник-ілюстратор Бенжамін Лакомб робить справжні, тривимірні книги, кожен розворот яких радує читача новими об’ємними чудесами. На сьогодні він вже створив дизайн для таких всесвітньо відомих творів як «Піноккіо», «Мадам Баттерфляй», «Аліса в Країні Див».

7. Куховарська книга, яку потрібно запекти в духовці
Зазвичай спочатку відкривають куховарську книгу, а потім духовку, щоб запекти там що-небудь, вичитане на сторінках книги. Але хорватські книговидавці вирішили вивернути цей процес навиворіт. Вони створили куховарську книгу під назвою Well Done, яку потрібно спочатку запекти у фользі в духовці, щоб на її сторінках з’явилися рецепти страв.

8. Паперова Вікіпедія

Багатьма мовами кількість статей у Вікіпедії вже давно значно перебільшила кількість статей найповніших паперових енциклопедій цими ж мовами. Саме тому вона і неможлива в друкованому вигляді. Принаймні, так здавалося, поки дизайнер Роб Меттьюс (Rob Matthews) не створив 5000-сторінковий том, що містить кілька десятків тисяч найбільш відвідуваних статей в англійському розділі Вікіпедії. Звичайно, у цій книзі немає жодної практичної складової. Проте дуже наочно передана сама суть електронної енциклопедії.

9. Книга-нічник
Книга «Good Ideas Glow in The Dark» – це не зовсім книга. Це нічна лампа, стилізована під книгу, і призначена для того, щоб її поставити на книжкову полицю. Хоча її також можна покласти і на стіл. Адже в цій «книзі» світиться не тільки корінець, але і букви на обкладинці.

10. Книга-приправа

Зазвичай всілякі харчові приправи і спеції прийнято зберігати в спеціальних баночках. Але дизайнер Нік Бамптон (Nick Bampton) пропонує використовувати для цього книгу. Кожен її листок буде містити в собі певну кількість спецій. І для того, щоб додати їх у страву, потрібно всього лише відірвати його і кинути на сковорідку. Листок цей під дією температури і вологи просто розчиниться в їжі.

newreporter.org