Буктрейлери місяця: сідайте в коло, дітлахи!

 

Сучасна українська поезія для дітей, матірна колискова, страшні історії та недобиток у ванній…
Сьогодні йдеться переважно про дітей: так вже вийшло, що більшість цікавих трейлерів у цьому місяці були пов’язані саме з дитячими книгами.  Тож пропонуємо вам переглянути найкращі буктрейлери місяця, визначені порталом OpenSpace.

 

Редакція «ДЧ»

 

1. Михайло Григорiв. Зелена квітка тиші; Леся Мовчун. Усе підростає; Сергій Пантюк. Неслухняники; Юрiй Бедрик. Тьотя Бегемотя. К.: Грані-Т, 2010

Київське видавництво «Грані-Т», чиї трейлери нам вже траплялися, на цей раз вирішило одним роликом охопити відразу книжкову серію «Сучасна дитяча поезія». В даному випадку економія, мабуть, виправдана: цілком можливо, що батьки, заходячи в магазин, думають: «Де одна книга з віршами, там і інша». Книги, як бачимо, представлені досить різні: від ліричних верлібрів («Зелена квітка тиші» Михайла Григоріва) до навчально-ігрової поезії («Неслухняники» Сергія Пантюка). Назва серії виглядає досить сміливо. У Росії сегмент дитячої поезії традиційно консервативний: нові книги з’являються, але навряд чи можуть зрівнятися в популярності з Чуковським або Маршаком (рідкісний виняток – Артур Гіваргізов). Можливо, в українців справи йдуть краще: рецензії зустрічаються захоплені.

 

2. Adam Mansbach, Ricardo Cortes. Go The Fuck To Sleep. NY: Akashic Books, 2011
Масу позитивних відгуків зібрав і зразок сучасної американської поезії для дітей. Назву книги можна перекласти приблизно як «Ти будеш, б .. дь, спати чи ні?!». Трейлер такий довгий, тому що знаменитий актор Семюел Джексон неповторним голосом читає текст цілком. Пародійні дитячі книжки – це окремий жанр (автор цих рядків свого часу вніс до нього лепту), але тут пародія вийшла за свої межі і зустріла співчуття: щасливі багатодітні батьки із задоволенням підтверджують, що приблизно такі нецензурні варіації на тему «пташки замовкли в саду, рибки заснули в ставку» крутяться у них в голові, коли вони укладають своїх малюків спати, – власне, видавництво і позиціонує «Go The Fuck To Sleep» як «дитячу книгу для дорослих». Ще до виходу з друкарні вона стала бестселером номер один на Amazon.com – привід замислитися для дитячих психологів. Автор тексту Адам Мансбах також написав два романи, один з яких отримав Книжкову премію Каліфорнії, а художник Рікардо Кортес співпрацював з різними відомими журналами і крім того проілюстрував дитячу книгу про марихуану під назвою «Це просто рослина».

 
3. Katie Alender. From Bad To Cursed. NY: Hyperion Books, 2011
Трейлер до книги Кейті Алендер, що виходить в диснеївському видавництві, «зробила» диснеївська ж актриса – 14-річна Зенден Коулман. Книга – продовження підліткового роману Алендер «Погані дівчата не вмирають»: у першій частині дівчинці на ім’я Алексіс доводилося мати справу з духом, що заволодів її молодшою сестрою Кейсі. Тепер же вона намагається зрозуміти, чи небезпечні ігри Кейсі, що вступила в дівочий клуб, учасниці якого приносять клятву вірності – знову-таки духу на ім’я Аральт. Судячи з усього, і знімальну групу, і глядачів сильніше, ніж сюжет роману, цікавить актриса Зенден: ролик про те, як знімався трейлер, набрав більше переглядів, ніж сама реклама книги.


 
4. Ransom Riggs. Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children. Philadelphia: Quirk Books, 2011
Сценарист і режисер Ренсом Ріггс написав книгу про таємниче і страшне в покинутому дитячому будинку, у якому колись жили незвичайні діти – хто вмів літати, хто ставати невидимим. Роман випустило добре знайоме нам видавництво Quirk Books («Гордість і упередження та зомбі», «Мяуморфоза»), а трейлер зняв сам Ріггс. І дійсно, дивишся і бачиш, що все зроблено з любов’ю і ролик вийшов по-справжньому чарівним. У книзі не менш важливу роль, ніж текст, грають фотографії, стилізовані під старовинні свідоцтва (згадаємо знамениту історію про фей, у яких повірив Артур Конан Дойл) і  розповіді від першої особи надають достовірність. Кілька фотографій є на сторінці книги на Amazon.

 
5. Keith Donohue. Centuries Of June. NY: Crown Publishing, 2011
Останній трейлер у сьогоднішньому випуску теж можна пов’язати з дітьми: покоління, яке виросло за часів, коли дбайливе ставлення до речей було загальноприйнятим, напевно жваво згадає те, чим тут займається Кіт Донохью. А він, зауваживши, що обкладинка його книги нікому не подобається, показує, як зробити суперобкладинку самостійно. (Здається, він припускається помилки: два паралельних згини по краях аркуша потрібні для того, щоб заправити в них книгу, а Донохью просто її загортає.) «Червневі століття» – третій роман Донохью, письменника і дослідника творчості Флан О’Брайена; розповідь ведеться від імені людини з пробитою головою, що лежить у ванній кімнаті та намагається розповісти, що з ним сталося. Але його, як написано в анотації, «постійно перебивають підозрювані – вісім жінок, що лежать в спальні цього ж будинку»: їх повідомлення густо замішані на американській історії та міфології. «Не роман, а російська матрьошка», – зауважує один рецензент.

За матеріалами openspace.ru

Переклад з російської – «Друг читача».

 • Mavka

  “область дитячої поезії” ???

  • Анонімний

   Дякуємо за Вашу уважність! Виправлено)

   • Mavka

    та, будь ласка!

 • Незрозуміла (чи просто відсутня!!!) видавнича політика. Вводьте конкурсну основу, щоб було цікаво співпрацювати саме з Вами. “Запитуй прямо: хто вони – заробітчани чи сини?!”

  • Друг Читача

   Не зовсім зрозуміло, що ви маєте на увазі

  • Друг Читача

   Не зовсім зрозуміло, що ви маєте на увазі

 • Незрозуміла (чи просто відсутня!!!) видавнича політика. Вводьте конкурсну основу, щоб було цікаво співпрацювати саме з Вами. “Запитуй прямо: хто вони – заробітчани чи сини?!”