Богдана Павличко, директор Видавництва «Основи»: «Скоро чекайте від нас на електронну книгу!»

 

Директор провідного українського Видавництва «Основи» Богдана Павличко розповіла кореспонденту «Друга Читача» про нову надзвичайну Абетку, унікальний путівник про Україну англійською мовою, а також про важливість дитячої літератури і, звісно, про видавничі плани на майбутнє.

 .

– Тримаю у руках вашу нову дитячу книгу – «АБЕТКА з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків». Надзвичайно цікаве видання! Проте абеток досить багато, чому саме ваша унікальна?

– Це справді дуже цікава книга! Це перша українська абетка, ілюстрована шедеврами живопису, графіки, скульптури та декоративного мистецтва з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у місті Києві. Музей Ханенків зберігає найвизначнішу в Україні колекцію творів мистецтва Європи та Азії, пам’ятки Давнього Єгипту, Греції та Риму. Видання навчить ваших дітей абетці та познайомить їх із мистецтвом багатьох куточків світу. Кожна літера в абетці ілюстрована одним або декількома творами із музею.

 

– Чи така ідея не складна для діток?

– Навпаки! Подорож сторінками цієї абетки стане для дітей першим кроком до пізнання музею, дивовижного світу мистецтва і культури. Це дуже гарний спосіб розвивати дитячу уяву. Гортати таку книгу буде також цікаво і батькам, які втомилися від банальних дитячих книжок.

 

– Люди читають з кожним роком менше. Це впливає на вашу діяльність?

– Дитяча друкована література нікуди не зникне. В Україні дитяча література має величезний потенціал для розвитку. «Основи» зараз міняють напрямок, тому ми плануємо видавати цікаві дитячі книги.

 

– Які ваші плани на майбутнє? Що плануєте видавати?

– «Основи» відійшли від академічного напрямку. З виходом англомовного путівника Україною «Awesome Ukraine» ми почали видавати унікальні видання, яких не вистачає в країні. На наступні декілька років плануємо видавати книги дитячі, з дизайну, мистецтва. У мене також є величезне бажання видати щось у сфері гастрономії та кулінарії.

 

– «Awesome Ukraine», а що це за видання?

– «Awesome Ukraine», українською – дивовижна або крута Україна, унікальне англомовне видання про Україну. Довідник стане у пригоді всім, кому бракувало цікавої і оригінальної інформації про Україну англійською мовою, кому доводилося самотужки пояснювати іноземним гостям, чому наша символіка – синьо-жовтий прапор і тризуб, чому українці мають сентимент до соловейка, калини і сала, чому ми горді за Пилипа Орлика, Сержа Лифаря, братів Кличків і літак АН-225 «Мрія», чому фестиваль «Казантип» впродовж років приваблює молодь, а центр Європи знаходиться в Закарпатській області.

 

– Чи видання користується попитом?

– Надзвичайно! Ми нещодавно видали друге доповнене видання. Книги подобаються геть усім і стають чудовим подарунком для іноземних гостів. Всі книги про Україну доволі банальні. Мета «Awesome Ukraine» представити Україну без пафосу, з іронією та зі здоровим патріотизмом. Книга поділена на рубрики: культура, їжа, історія, природа, місця, спорт та індустрія. Власне, тут все, що ми любимо розповідати про Україну!

 

– Хто працював над «Awesome Ukraine»?

– Ця книга – результат тривалої і захоплюючої роботи наших молодих співвітчизників. Авторами проекту була я та Анна Копилова. Тексти написали Артем Чех та Іра Цілик. Дизайн та верстку підготував Діма Єрмолов. Він – автор дуже крутого і мого улюбленого вітчизняного блокноту «Kyiv Style». Анна Копилова, між іншим, автор ідеї Абетки. У неї двоє маленьких дітей, і, коли її однолітній син захопився репродукціями живопису, вона запропонувала звернутися до музею Ханенків і зробити спільно із ними мистецьку абетку.

 

– Що скажете про розвиток електронної книги?

– Ми вважаємо, що електронна книга – просто інший формат. У мене великі сподівання на розвиток цього напрямку. Це дуже органічний процес вирішення, які книги вийдуть в електронному форматі, так само, як і вибрати книгу для видання у твердій палітурці, в м’якій, з картону та ін. Скоро можете від нас чекати на електронну книгу! В будь-якому випадку, я планую залишатися в двох світах – у світі друкованої книги та в новій захоплюючій сфері електронних видань. У друкованій книзі завжди буде певна магія. Але ж і сучасні технології дають багато можливостей для видавців, авторів, ілюстраторів, дизайнерів.

Спілкувалася Марина Гай