Сезон полювання відкрито

Люба Клименко. У світі твар… пардон!… мужчин. Посібник для жінок з полювання на мужчин.— К.: Дуліби, 2009.— 168 с.

Видавництво «Дуліби» презентує новий бестселер від Люби Клименко — посібник для жінок із полювання на мужчин під назвою «У світі твар… пардон!.. мужчин». Саме новий, а не черговий. Адже письменниця, ведучи пізнавальну та притаманну їй відверту оповідь, раптом постає трохи замисленою, являючи Богу та людям, здавалось би, невластиву для неї мудру іпостась.

 

Називаючи свій шедевр посібником, пані Клименко не вжила метафори. Книга складається з двох частин: теорії — розподілу мужчин на 12 типів — та практики — з життя Любиного „обожнюваного свекрушища” Розалії Романівни Бардзолєпої. Авторка використовує настільки яскраві та влучні образи, що книга видається мало не посібником з психології.

 

Любою Клименко зроблено досить ретельний аналіз роду мужеського та виявлено найвидатніші його типи. Сильним світу цього надано досить повних, звісно, з жіночої точки зору, характеристик. А подробиці їхньої поведінки, тобто повадки, унаочнені прикладами з практики „свекрівоньки-попийкрівоньки”. При цьому не спостерігаємо жодної дискримінації — навпаки, Люба Клименко ставиться до об’єктів свого дослідження з неприхованою симпатією. А надто до трьох типів — мужчини-ящірки, мужчини-форелі та ідеального мужчини-єдинорога. Утім, усі без винятку види описані письменницею досить неупереджено, з рівною часткою прихильності та розуміння до кожного з типів.

 

Отож, щедро ділячись результатами власного дослідження із жіночою половиною людства… чи принаймні України, пані Клименко, як вже зазначалося, постає у новій іпостасі. Крізь розповідь, прикрашену відвертими, проте вишуканими дотепами, поглядає мудре око авторки, яка добре розуміється не тільки на чоловіках, але і, наприклад, на політичних кулуарних тонкощах. Виникає непереборне відчуття, що Люба знає більше, ніж говорить.

 

Якщо, за словами самої авторки, чоловіки не вб’ють її за цю книгу, вона обіцяє написати посібник і для них. Раджу „піддослідним” мати терпіння і Любу не вбивати. Звичайно, у зіпсованому жінкою настрої (або, наприклад, 8 березня) книгу мужчинам читати не варто. Але насправді цей посібник стане чоловікам із рухливою психікою у великій нагоді. Адже, ознайомившись із варіантами поведінки і підключивши мімікрійні можливості власної свідомості, вони можуть свідомо обирати собі роль та манеру поведінки для найближчої вечірки.

Сандра Мост