Фатальна жінка на ім’я Погода

Погода. Енциклопедичний путівник.- К.: Махаон-Україна, 2007.-

Погода, як і будь-яка справжня жінка, дама непостійна. Cпектр проявів її настрою вражає різноманітністю ─ від паводків та цунамі до засух і піщаних бур, від спек та штилів до злив та ураганів… Кожен, від малого до великого, мешканець земної кулі неодноразово відчував на собі прояви гніву та ласки цієї непередбачуваної бешкетниці.
Але за тисячі років існування людства нікому не пощастило приручити чи змінити її. Вдавалося іноді хіба передбачити зміну її настрою та вчасно себе убезпечити. А ще навчитися використовувати деякі її можливості (наприклад, вітер чи сонячні промені) на свою користь.
Навіть у період технологічного прогресу, залучивши собі на допомогу знання минулих поколінь та найновіші досягнення науки (метеосупутники, інфрачервоні фотокамери, потужні радіолокатори), ми дізналися про примхи погоди не набагато більше, ніж наші пращури. Тому не лишається нічого іншого, як спостерігати та дивуватися.
Якщо, почувши далекий гуркіт грому, ви завмираєте в німому захопленні, а зимовими ранками любите довго роздивлятися візерунчату паморозь на вікнах ─ енциклопедичний путівник “Погода” від видавництва “Махаон” стане однією з ваших улюблених книг. Бо зроблене це видання людьми, які не перестають спостерігати, дивуватися та захоплюватися погодою.
     Перше, що впадає в око ─ неперевершені ілюстрації. Полярне небо, північне сяйво, звивисті сліди вітру на снігу, червоні від променів призахідного сонця хмари, снігова буря в Антарктиці, світанок в Амазонії. А чого варті світлини циклонів, зроблені космічними супутниками! Самі лише фотографії в книзі можна роздивлятися з півдня. А якщо ще й читати коментар до кожного фото, то заняття на цілі вихідні вам забезпечене. Коментарі лаконічні і змістовні, написані просто настільки, що будуть зрозумілими і дорослому і школяру.
    Енциклопедія поділена на розділи, з яких читач дізнається не тільки про механізми утворення явищ погоди (як-от полярне сяйво, веселка, смерч, шторм тощо). Тут викладено й історію спостережень за поведінкою цієї фатальної дами  ─ від античних часів до сьогодення, про вплив на погоду космічних явищ, про поділ земної кулі на кліматичні пояси та причини зміни клімату Землі, та ще про багато інших, цікавих кожному ерудитові, фактів. Окрема увага приділяється одному з найактуальніших питань сьогодення ─ глобальному потеплінню. Чому середня температура повітря поступово підвищується? Чому рівень води в Світовому Океані починає перевищувати норму? Чим це загрожує людству? І що це ─ наслідок діяльності людей чи звичайна циклічність у зміні клімату? У книзі ви знайдете аргументи “за” і “проти” кожної теорії, і зможете зробити власні висновки.
    Отже маємо справжній ілюстрований життєпис фатальної жінки на ім’я Погода. Всім, хто любить пізнавати нове і споглядати красиве, рекомендовано до прочитання.
   
   
   
   

Таня Самчинська.