Кожній жінці по чарівній квітці

Наталія Коробко. Помста сірої миші. — К.: Зелений пес, 2006. — 288 с.

Уявіть собі, що ви середньостатистична жінка. Параметри вашої фігури далекі від ідеальних 90‑60‑90, модельного зросту та фотомодельної зовнішності не маєте. Зірок із неба не хапаєте, однак і вислів «справжня блондинка» не про вас. Проте всі ваші негаразди в житті дивним чином пов’язані із зовнішніми даними: із роботи звільнили через відсутність хоча б метрової довжини ніг, чоловіки оминають десятою дорогою, а ті, які вам все ж трапилися, намагаються всіляко образити та принизити. Однак несподівано у вас з’являється шанс усе кардинально змінити, так, ніби до рук потрапляє чарівна квітка з різнокольоровими пелюстками. Отож, залишається лише відірвати пелюстку — і вперед… Уявили? Вітаю, ви пройшли кастинг на роль головної героїні роману Наталії Коробко «Помста сірої миші».

 

Не сподівайтеся за промовистою назвою розгадати сюжет вищезгаданої книги. Та й приналежність роману до так званого жіночого чтива не надто допоможе, адже творчий доробок Наталії Коробко спростовує всі закиди у бік «рожевої літератури» про однотипність чи відвертий плагіат. Що говорити, авторка не побоялася навіть розширити обрії призначення жіночих романів, додавши до сюжету моралізаторську складову — кожній жінці, яка повірить у власні сили, буде море по коліно й гори по плече.

 

Підніму все-таки завісу сюжету. Головна героїня — невпевнена у собі молода дівчина, яка намагається налагодити особисте й професійне життя. Проте всі її спроби марні, аж доки вона не знайомиться з відьмою. Пам’ятаєте мультик про семипелюсткову квітку? Щось подібне трапилося і з головною героїнею роману. Однак вона, замість усіх іграшок у світі, забажала неабиякої уваги такого собі Олександра Петрова, по-дівочому забувши уточнити, котрого саме… Не поспішайте з висновками про банальність — ризикуєте бути обманутими динамічністю подій. Та й містика — хоча й невід’ємна складова роману — слугує лише поштовхом до самореалізації головної героїні.

 

Та незважаючи на всю своєрідність, «Помста сірої миші» читається на одному подиху, що притаманно більшості жіночих романів. Перегорнувши першу сторінку книги, ви не полишите її до останньої. І хоча роману Наталії Коробко бракує пікантної еротичності Беатрис Смол та гостроти діалогів Джудіт Макнот, йому притаманна яскрава візуалізація зображуваного. Прочитання книги  ніби  перетворюється на перегляд кінофільму.

 

Читати  чи  не  читати?  — не питання. «Помста сірої миші» стовідсотково заслуговує на прочитання, адже порушені в романі проблеми будуть, м’яко кажучи, вам знайомі. А способи їх розв’язання, запропоновані у книзі, прийнятні й у реальному житті. І навіть якщо вам не пощастить так, як головній героїні роману Коробко, і до рук не потрапить «чарівна квітка» — не впадайте у відчай. Пам’ятайте: людина — господар своєї долі, принаймні, такий висновок можна зробити після прочитання книжки Наталії Коробко.

 

Юлія ШЕРЕТЬКО

Придбати книгу Наталії Коробко  «Помста сірої миші» в інтернет-магазині ВсіКниги.