Дитячий трилер від Клюбика

Галина Малик Сміятися заборонено

Згадайте свою першу дитячу книжку. Мабуть, ви читали її дуже давно, але пам’ятаєте, що в ній були цікаві пригоди, добрі та погані герої, а книжка закінчувалася сяким-таким нормальним хепі-ендом. «Зрештою, усі книжки для дітей добрі», – скажете ви, і це зауваження буде слушним.
Проте не варто думати, що для дитячої літератури годиться тільки один жанр – казка. Існують навіть трилери для дітей. Один із них – гостросюжетна історія Галини Малик «Сміятися заборонено», яка містить усі складники справжнього трилера.

По-перше, сюжет з елементами жахів. Уявіть, як у вашому місті зникло все, що могло якось розважити дітей: спочатку цирк, актори якого залишились без роботи, потім – дитячий сміх і веселощі, без яких місто вкривається сірими хмарами, зрештою, навіть скакалки, м’ячі і хлопавки – останні дитячі забавки.
По-друге, серед персонажів є ціла корпорація поганих героїв – справжніх злочинців та монстрів. Там, де був цирк, постав чорний Палац Жахів, навколо нього швендяють вампіри й опудала, містом їздить страшне авто – Чорний Мерседес, Скляне Око виконує роль шпигуна і стежить за всіма. А головний Чорний Маг – особа, дуже схожа на самого Люципера своєю потойбічною люттю й підступністю.
Зрештою, у книжці є відчуття напруги й несподівана розв’язка. Вона приходить завдяки хоробрим героям – Клюбикові та його друзями, які вирушили рятувати місто, де вкрадено сміх. Їхня завершальна місія – перемогти Чорного Мага і повернути дітлахам законні забавки – ігри, веселощі, пустощі. По дорозі Клюбикова команда отримує багато завдань від добрих і злих сил, знайомиться з Чаклунками і дивовижними тваринами.
Протистояння хороших та поганих персонажів, динамічний сюжет і конкретна мета – таку формулу має цей дитячий трилер. У ньому можна вболівати за будь-якого героя: чи з табору рятівників сміху, чи з табору тих, які його ховають. Лише вам вирішувати, кому віддати свої симпатії. Однак, зрештою, перемога Добра не означає, що Зло переможене – це просто черговий крок до всесвітньої рівноваги. Ніхто не дасть гарантії, що лютий Чорний Маг не з’явиться завтра у вашому місті і не накоїть там лиха…
Мабуть, ця книжка справді не стала б дитячою, якби в ній не було того, що так подобається малюкам. Величезна кількість кумедних жартів, дотепів, дражнилок і лічилок, потішних малюнків, які супроводжують розповідь від початку до кінця.
Якщо у вас буде нагода – попросіть дітей намалювати героїв цієї книжки, адже її авторка, Галина Малик, завжди цікаво називає персонажів своїх оповідок, скажімо – Бібл-Бабл чи Сищик-Пищик. До речі, у доробку письменниці не один десяток книжок плюс премія імені Лесі Українки за найкращу історію для дітей.
Забороніть дітям сміятися – і вони перестануть бути дітьми. Заберіть усі іграшки – сум охопить навіть дорослих. Щоб цього не сталося, раджу вам разом із дітьми почитати дитячий трилер – задоволення гарантоване всім.

Михайло Любиць