Приборкання норовливого

Олена Мойзріст Сама собі господинька

Припустимо, вам пощастило, і ви народилися жінкою. Але в якийсь момент після того, яка вам пощастило, ви зрозуміли, що радіти рано. Бо половина людства в обличчі чоловіків (ще й за підтримки своїх матерів) чомусь вирішила, що побут – цей неодмінний супутник існування гомо сапієнс – повинен сісти саме на вашу шию. І ви в якийсь період життя, закусивши губу і затиснувши кулачки, ввійшли в царину сковорідок, маринадів і прасок. Але як впоратися з усім так, щоб не «царювати» абияк, не впадати у відчай і не зненавидіти ту другу половину людства? Ну, традиційно – родинні секрети господарювання, поради подруг, жіноча інтуїція і ще віднині… книжка «Сама собі господинька». Так-так, можна потроху відкладати в скриньку під назвою «Реліквії» книжечки з господарювання, куплені вашими бабусями. Прогрес іде вперед, а разом із ним змінюють принципи побутоприборкання.

До того ж, «Сама собі господинька» – це така книга, що для кожної господиньки відкриває якесь вікно в Америку, змушуючи з подивом осягати прості істини. Наприклад, що банани не можна класти до холодильника, а чорно-білі “зуби” піаніно можна чистити зубним порошком. Що оливки і маслини – одне й те ж, і найжахливіше, що оті чорні – теж колись були зеленими. Гортаючи сторінки, ви зробите не одне маленьке чи велике відкриття. Але крім цих індивідуальних відкриттів книга пропонує і такий собі добротний побутовий лікнеп (світ-бо посучаснішав!). Так, любі, надворі ХХІ століття – як не крути. Тому вже час думати не про те, на якому миючому засобі економити, а як правильно завантажити посудомийну машину чи правильно мити мікрохвильову піч, змінювати фільтри на миючому пилососі. Який посуд обрати для плити (аж до того, якими саме мають бути покриття і насічки сковорідок), як за ним правильно доглядати. І ще, окрім виважених раціональних порад, вам дадуть немало на перший погляд божевільних ідей, наприклад, із приводу того, що… розносити взуття можна, поклавши його до холодильника із запханими усередину пакетиками води. А тонке мереживо можна випрати, поколотивши його в банці, наповненою водою з миючим засобом.

І приємно, що авторка не обмежує свої поради з господарювання виключно приготуванням їжі чи прибиранням. Тут є розділи про планування бюджету, тайм-менеджмент, збирання у відпустку, пильнування за дітьми, критичні ситуації на відпочинку, догляд за тваринами, убезпечення квартири від незаконного вторгнення і ще багато речей, про які рідко задумуєшся, але про які варто знати. Врешті-решт, така книжка заміняє рік-другий особистого досвіду господарювання. Тож – її не зайве підкидати молодим дівчаткам, аби вони потроху ініціювалися в справжніх господинь. Ну, це, звичайно, крім того, що її потрібно читати нареченим, молодим дружинонькам, а також затятим господинькам, які полюбляють бути в курсі новинок приборкання побуту.

Антоніна Окініна