Для принцес і не тільки

Ірина Садовська Попелюшка і Принцеса. – К: Зелений пес, 2007. – 304 с.

Погодьтеся: кожна дівчинка в дитинстві мріяла стати принцесою, бути гарною, розумною, доброю, всім подобатися, мати чарівний замок і одного разу зустріти прекрасного принца. Однак минали роки, дівчинка дорослішала і розуміла, що принцесою можна стати тільки тоді, коли твій батько – король. А їй залишається хіба роль Попелюшки – вона, звичайно, добра, вродлива і розумна, але хіба це хтось помітить, коли кожного дня доводиться працювати на кухні і порпатися в попелі.
Авторка книги “Попелюшка і Принцеса” Ірина Садовська натомість стверджує, що Принцесою може стати кожна.
Більше того – Королевою (хіба хоч раз у житті жінка про це не мріяла?). І не обов’язково мати батька-короля чи виходити заміж за принца. Потрібна лише одна умова: самій цього захотіти. Пам’ятаєте казку про Пастушку, яка журилася: “І чого я не народилася принцесою? Тоді б король одружився зі мною”.  Можливо, варто їй докласти трохи зусиль – і не довелося б королю одружуватися з тією, кого не кохав.
І. Садовська досліджує два варіанти поведінки, умовно позначені як комплекс Попелюшки і комплекс Принцеси, а також радить, як поєднувати в собі кращі риси того й іншого образу, уникаючи їх недоліків. Скажете, що Принцесі легше отримати королівський статус у будь-якому випадку? Аж ні. Бо іноді наполегливість і працьовитість Попелюшки роблять більше, ніж млявість та інертність Принцеси.
Ця книга – абсолютно новий тип підручника, написаного жінкою для жінок. Він легкий і веселий, тут нічого не нав’язується, а лише даються поради. Отож, майбутня Королева дізнається: як побудувати стосунки з протилежною статтю, і взагалі – з оточуючими; як завжди залишатися стрункою і привабливою, не докладаючи до цього надмірних зусиль; як досягти успіху на роботі; як здолати суперниць, подруг-пліткарок, завжди невдоволених свекрух і сердитих начальниць; як завжди мати хороший настрій і піднімати його іншим; як опинятися в потрібному місці у потрібний час; як уникати неприємних ситуацій та багато-багато іншого.
У передмові авторка радить прочитувати хоча б зо дві сторінки цієї книги на ніч. Особисто я вчора прочитала чотири. І лишилася цілком задоволеною. І спалося мені напрочуд добре, бо встигла дізнатися, як розв’язати здавалося б нерозв’язну проблему. Тобто як здобути прихильність сусідської бабці, котра на мене завжди підозріло дивиться. Виявляється, для початку самій слід перестати підозріло дивитися на неї.
Думаю, кожна читачка зможе знайти у книзі саме те, що потрібно їй. Хоча тут немає вирішення кожної проблеми конкретно. Ситуації загальні, відповідно, поради – теж. Але вони спрямовують до основного – прислухатися до себе. Бо насправді кожен знає відповіді на запитання, просто лінується їх шукати.
Отож, щоб стати Королевою, варто хоча б спочатку цього захотіти. Потім – докласти зовсім небагато зусиль. І вам обов’язково це вдасться. Головне – не забувати, що мрії збуваються. Особливо коли самій почати втілювати їх у життя.

Мирослава Крат.