Де знайти правду про війну в Україні?

*Василь Шкляр. Чорне сонце. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 304 с.


 

 

Хто, і чому затягує криваву драму на східних теренах нашої держави? Чи можна було уникнути Іловайської трагедії? Чому гинуть найкращі? Ці питання сьогодні болем озиваються в серцях українців. Новий неупереджений погляд на російсько-українську війну очима бійців полку «Азов» пропонує читачам видатний майстер художнього слова Василь Шкляр у книзі «Чорне сонце». Спробую поділитися власними враженнями від прочитаного твору, адже з нетерпінням очікував його виходу в світ, як і кожного бестселера від улюбленця українських читачів.

 

Насправді, хоч книга читається досить швидко, бо складається з різних за часом написання й тематикою оповідань, вона потребує від читача переосмислення фактів, певної інтелектуальної співпраці з автором. Книжка спонукає замислюватися над часто суперечливими фактами АТО чи, радше, неоголошеної війни з російським окупантом-загарбником, яку комусь вигідно називати «антитерористичною операцією», що, замість обіцяних можновладцями «кількох годин», триває більше року. В часи «перемир’я» продовжують гинути захисники України, воля, розум і сила яких мали б стати рушійною силою реальних змін на краще…

 

«Агей, Генерали, Ідіть сюди! На войну, курва, на войну!.. Хто вам сказав, що місто чисте, чия це розвідка донесла у Ваші зарослі мохом вуха таку брехню, якщо там у кожній шпарині – у льохах, коморах, хлівах, на горищах – засіли бойовики. Чи Ви самі до такого додумалися?..  Тоді, за законом військового часу, прошу до стінки, панове генерали…», – ось так промовисто та неупереджено в книзі описано передумови Іловайської трагедії, причому опис здійснено на основі свідчень військових ЗСУ, чиї побратими не вернулися з того страшного бою…

 

Оповідь ведеться від імені бійця із позивним «Маляр». Це – чи не єдине, що залишилося цьому мужньому воїнові від колишнього мирного життя. Вражаючий реалізм на основі фактів є визначальною особливістю повісті «Чорне сонце».

 

На мою думку, цю книгу слід прочитати кожному, хто усвідомлює себе українцем не за паспортом, а за покликом серця, величчю волелюбного духу, хто вірить у перемогу воїнів світла, навіть найкоштовнішою ціною – ціною власного життя, заради захисту рідної землі та її народу.

 

Окрім повісті «Чорне сонце», до книги увійшли ранні твори письменника: «Танець під чортову дудку», «Крук – птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори в Ялті», «Цілком таємні історії». У цих творах показано, якою була Україна та наш народ на вистражданому шляху до омріяної Волі та Незалежності.

Герої не вмирають!…

Боротьба триває…

А вчинки та слава сучасних захисників житимуть у нашій пам’яті та серцях, надихаючи прийдешні покоління.

 

Ігор Зіньчук

 

Придбати книжку

 • Нестерчук

  А “битва на Калці” не такою була?

 • Олена

  Всі хто любить читати!
  Хочу порадити вам класний, сучасний, літературний журнал «Дніпро».
  Журнал орієнтований на смаки сучасного читача, та має такі рубрики: проза, сучасна українська поезія, драма та багато інших.
  Також, в ньому публікуються багато сучасних українських авторів.
  Сама виписую, і вам раджу!
  http://www.dnipro-ukr.com.ua/