Енергія життя – у слові

*Богдан Дячишин. Думки пам’яті. – Л.: ЛА «Піраміда», 2014. – 236 с.


 

Книга  «Думки пам’яті» стала для мене цілком несподіваним, але дуже приємним дарунком, який я отримав від шановного автора, пана Богдана Дячишина, просто під час іншої цікавої літературної події у Львові.

 

Осмислити «фрагменти передуманого і прочитаного», а також заохотити людей до читання книжок, які спонукають до подальших роздумів – саме таку мету ставить автор перед собою та читачами  у його цікавих, почасти навіть філософських,  коротких есеях.

 

З першого погляду в читача може скластися враження, що маємо справу із гарно систематизованим викладом цитат із тої величезної кількості книг, що припали до душі чи читацьких уподобань автора… Але, не робімо надто поспішних висновків, адже згадані уривки із книг супроводжуються коментарями про життя, нашу з Вами сучасність, присутність Всевишнього у житті людини, сьогодення і майбутнє України, розуміння Біблії, кохання, місію письменника та багато інших тем для роздумів, котрі всотують енергію життя у слові.

 

Особливо помітним є захоплення пана Богдана перечитуванням книг. Автор переконливо утверджує думку, що розум людини має постійно працювати і здатний змінюватися та удосконалюватися впродовж всього земного життя людини, а духовно ми йдемо у забуття лише тоді, коли зникнуть всі, хто нас пам’ятав і любив. Саме в такому ракурсі автор натхненно ділиться з читачем найсокровеннішими почуттями власного серця, оповідаючи про кохану дружину, що відійшла у кращий світ, саме їй присвячено книгу. Також відчутним є щирий, глибокий сум пана Богдана за своєю коханою людиною. Лейтмотивом есею «Кохання першим і останнім не буває» є думка про те, що кохання є не лише природним фізіологічним потягом чоловіка та дружини, а й емоційний духовний зв’язок двох люблячих сердець на Божественному, вищому енергетичному рівні, що наближає нас до єднання з Творцем, навіть смерть не здатна зруйнувати справжнє кохання – коштовний дарунок Бога, котрий маємо плекати і берегти, наче тендітну квітку.

 

Есей «Не все в житті я можу зрозуміти» присвячено роздумам про Майдан та Героїв Небесної сотні, що віддали життя заради кращого майбутнього України. Автор згадує епізоди свого перебування в серці української столиці під час Революції Гідності.

 

Книга читається дуже легко, захоплююче, а стиль викладу простий та зрозумілий, вкінці розміщено «Словник імен», «Зміст Біблії».

 

«Думки пам’яті» спонукають читачів до самоосвіти, особистісного розвитку та «доброї наснаги до роздумів», виховують любов до читання, творчості мислителів античності та сьогодення, адже без читання та всебічного розвитку культури неможливо досягти демократичного європейського майбутнього у вільній Незалежній Україні.

Ігор Зіньчук