Час одягати жовті гумові чоботи

*

Олег Чаклун. Калюжа. – К. : Фонтан казок, 2014. – 16 с.


 

Для дитини час спливає довго. Знаєте чому? Тому що дитина живе одним днем, тут і тепер. Увага дитина легко переключається: то її зацікавила лялька, а через кілька хвилин в поле зору вже втрапив м’ячик чи машинка. Дитина може довго милуватися чим завгодно, як правило, для дорослого, це – непримітні, нецікаві речі. Як то жовті листочки, що падають з дерева: дитина бере їх до рук, розглядає, а потім підкидає в гору, і дивиться, як вони падають. Йдучи на майданчик, дитина може раптом спинитися: її зацікавили камінці під ногами чи якийсь яскравий папірець. Це все теж треба уважно вивчити. Дитина вміє дивуватися простим речам. І що головне – їм радіти. Як же це класно радіти малому!

 

Наприклад, калюжці після дощу. Про ці дитячі відчуття дуже влучно написав Олег Чаклун у своїй книжці «Калюжа», що вийшла в серії «Добрі казки» видавництва «Фонтан Казок».

 

Читайте також: Казка про лісову школу і мовну «схибленість» нашої реальності

 

Це – історія про один день маленького хлопчика, який жив разом із батьками у великому місті. Одного разу маму купила йому жовті гумові чоботи. Хлопчик радів, – тепер він зможе бігати по калюжах і, при цьому, не намочити ноги.

 

Калюжки для дітей – цілий світ. У них діти бачать себе, небо, літаки, що пролітають над містом. Що прикольно: з усім цим можна експериментувати. Наприклад, каламутити воду – ламати небо в калюжці. І при цьому не намочити ноги! «Він уже був весь мокрий і брудний, але не помічав цього – так йому було радісно і весело. Для хлопчика не існувало ні чобіт, ні води, ні бруду. Йому просто було добре! Бризки блищали на сонці, калюжка розхлюпувалася навсібіч – а хлопчик весело сміявся і відчував себе в ній найголовнішим у цілому світі!»

 

Читайте також: Будь моїм новим Коротунчиком

 

Ось цьому, на мою думку, дорослі повинні вчитися у дітей – уміти радіти простим речам. Не боятися і не соромитися бути дитиною. Тоді не потрібно купувати все нові і нові речі, техніку, які дають радість всього на кілька днів, оскільки потім до них звикаєш, і з часом вони стають «застарілими моделями». Природа, яка нас оточує – це те, що буде завжди. У ній завжди можна почерпнути ресурс для хорошого настрою і доброго самопочуття. Часом для цього достатньо взути яскраві гумові чоботи і стати в калюжу.

Ольга Цурка

Придбати книгу.