Плекати Миколая у собі

*Книга, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая. – К.: Час Майстрів, 2014. – 48 с.

Якщо вам потрібно розповісти дитині про Святого Миколая (чи підготувати, наприклад, заняття на цю тему у дитячому садку), ця книга стане вам в пригоді. Особливо книга допоможе батькам, які виховують маленьких за віком дітей і тільки починають їх знайомити з різдвяними святами. Книжка вийшла в серії «Найкраще дітям».

 

Автори-укладачі Віталій Кириченко та Лариса Колос наповнили книгу різною інформацією про Святого, якого так любить малеча: тут біблійні та сучасні історії, вірші, тексти пісень з нотами, листи дітей до Миколая Чудотворця та лист до дітей від нього.

 

Мені у цій книжці дуже сподобалася казка Кляри Гайнер у перекладі Ніни Мудрик-Мриц «Святий Миколай та його учень». Її мораль дуже проста – головне не те, що ти кажеш, а те, що ти робиш. Можна багато говорити про добрі справи, вчити цьому інших, але найкраще почати робити їх самому. Тоді виростають крила.

 

У книзі також йдеться про автентичні іграшки-обереги і про те, як дитина власноруч може підготуватися до цього свята. Наприклад, зробити шкарпетки з тканини і покласти у них подарунок.

 

Приємні враження залишає поліграфічне оформлення книги: палітурка – тверда, матова, ілюстрації – об’ємні, кольорові, наче намальовані маслом на полотні.

 

На мій погляд, свято Миколая в багатьох асоціюється з подарунками, нагородою за хорошу поведінку. Дітям кажуть: будеш себе добре вести – Миколай принесе подарунок. Проте, припускаю, сам Миколай робив добрі вчинки не за винагороду – якщо вірити історії, вона у нього й так була у вигляді великого спадку, – а за покликом душі. І не раз в рік, а щодня. Тому варто плекати, насамперед, Миколая в собі, і брати з нього приклад. Власне про це в «Історії про Михайлика», який саме збирався писати листа до Миколая, але захворіла його сестричка. Що сталося потім – читайте у книжці.

 

Книга призначена для молодшого шкільного віку та сімейного читання. Загальне враження від книги – добре і тепле. Власне, як саме свято Миколая.

Ольга Цурка

Придбати книгу.