Де шукати щастя?

*Володимир Лис. Соло для Соломії. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с.

.

Щастя у кожного своє. Для когось щастя в коханні, для когось в сім’ї та дітях, а хтось шукає його в матеріальних статках і добробуті. Однак, як важко знайти золоту середину в реальному, іноді, невблаганно жорстокому світі. Пошуки земного, звичайного щастя є основною темою нового вражаюче захоплюючого роману «Соло для Соломії», яким порадував численних шанувальників художнього слова відомий український письменник Володимир Лис.

 

Долю простої української селянки, волинянки Соломії Рощук талановито вписано у буремне ХХ століття на сторінках «Напівдокументального роману» – як його визначає письменник. Вродлива жінка часто чинить за велінням серця. Її з юних літ палко кохають двоє парубків з рідного села Загоряни Павло та Петро. І дівчині боляче робити вибір між хлопцями, котрі заради одного її доторку чи навіть погляду чи прихильного слова готові на все. На жаль, через суворість життєвих перипетій, Соломія, кохаючи одного, виходить заміж за іншого, а потім картає себе все подальше життя, бо, незважаючи на щасливу сім’ю, вона не може загасити жагучого полум’я кохання, яке опалює все єство сильної, але, водночас, такої беззахисної жінки.

 

Виписуючи книгу колоритною поліською говіркою, так само як і в «Столітті Якова», автор змальовує самобутність українського села: виснажливу працю в колгоспі, «розкуркулення», жахіття війни, свавілля представників радянської влади, боротьбу за Незалежність України вояків УПА. Головна героїня має таке саме ім’я, як її мати, можливо, тому повторює трагічний та суперечливий життєвий шлях своєї найдорожчої людини і прагне кращої долі та майбутнього для своїх власних доньок, одна з яких, також – Соломійка.

 

Дуже своєрідною є структура роману, адже він складається з трьох частин – «Заспіву», «Приспіву» та «Фіналу». Володимир Лис описує історію трьох поколінь родини Рощуків, тому, на мою думку, книга належить до жанру – роману-епопеї.

 

Ще однією визначальною рисою цієї прекрасної книги є її реалістичність, адже прототипами персонажів є реальні люди, мешканці села Загоряни. Читач доходить такого висновку, завдяки детальній оповіді про те, як склалося подальше життя дітей, внуків та, навіть, правнуків Соломії.

 

«Соло для Соломії» – життєпис що схвильовує і вражає найтонші фібри душі, збурює емоції та відчуття, бо в певному сенсі, кожна людина щодня стикається із вибором між обов’язком перед батьківщиною та родиною, коханням та зрадою, бездушністю та співчуттям. А отже, вдумливі та переконливі рядки чергового бестселера Володимира Лиса неодмінно припадуть до смаку найвибагливішого літературного гурмана і змусять замислитися над світоглядними проблемами життя і призначення жінки на цій землі у пошуках крихітки власного щастя.

Ігор Зіньчук

Придбати книгу в інтернет-магазині ВсіКниги.