Від Люцифера до Вавилонської вежі

Том Егеланн. Євангеліє від Люцифера / пер. В.М.Верховня; худож.-оформлювач Д.О. Самойленко. – Х.: Фоліо, 2013. – 447 с. (Карта світу)

Том Егеланн – відомий сучасний норвезький письменник, який працює в жанрі інтелектуального детективу. Книжки автора перекладені 20 мовами світу. Роман «Євангеліє від Люцифера» – новинка серії «Карта світу» від видавництва «Фоліо». Вперше книжка вийшла друком у 2009 році.

 

Історія роману розпочинається в Києві. Відомого археолога Бйорна Белте запрошують до Києво-Печерської лаври поглянути на загадковий манускрипт. Герой розуміє – знайдено вартісну річ. Усі ознаки вказують на те, що він має справу з самим «Євангелієм від Люцифера» – старовинним посланням від Сатани, яке вважалось зниклим без вісти. Археолога благають задля подальшого дослідження незаконно вивезти документ з України, адже у стінах лаври новоспечена знахідка може й надалі століттями припадати пилом в архіві. Бйорн погоджується на злочин, і тут починається…

 

Першим гине близький друг археолога, який мав допомагати розібратися з манускриптом. Бйорн отримує дзвінки з погрозами. Його власне розслідування виводить на ряд смертей, що так чи інакше пов’язані з манускриптом. Як і вбивство друга, усі наступні, – ритуальні. Жертв по-звіячому позбавляють життя: знекровлюючи їх.

 

Наляканий Бйорн переховується. Новина про знахідку швидко розповсюджується особливими інстанціями, які давно полюють на манускрипт. Серед них: секта дракуліанців, що шукає документ з початку ІV століття, та новостворений секретний підрозділ міжнародних спецсулжб «Люцифер». Для чого потрібне «Єванегеліє від Люцифера» представникам першої громади більш-менш зрозуміло. Натомість, навіщо диявольська писанина спецслужбам? За для порятунку власного життя Бйорн приєднується до учасників проекту «Люцифер», адже його самого ледь не знекровили ченці секти.

 

Врешті «Євангеліє від Люцифера» виводить археолога на залишки… Вавилонської вежи, за старовинними дверима якої на Бйорна чекає чи то пекло, чи то сам Сатана на троні, чи хтось зовсім інший, кого не очікували зустріти ні спецслужби, ні дракуліанці.

 

Тим часом в сюжеті виринають історія дівчинки, яку живцем замкнули в труні, класифікації демонів, роздуми про пекло, уривки старовинних священних текстів християнства та фрагменти міфів про створення світу, й навіть відверті роздуми про присутність у минулому на нашій планеті в якості гостей, – представників позаземних цивілізацій, котрі навчили примітивних людей наукам.

 

Том Егеланн, зазначає: «Єванегеліє від Люцифера» – роман, гра уяви в туманній зоні між фактами і вигадкою, фантазією і міфологією». Проте, якщо допитливий читач схоче дізнатися більше про «Євангеліє від Люцифера», – письменник запрошує на свій сайт www.tomegeland.no, де розміщено матеріали, які допомогли у створенні книжки.

 

Усіх «лінивих» й кому достатньо слів автора, – запрошую прочитати інтелектуальний детектив, роман «Євангеліє від Люцифера».

Ольга Гончар

Придбати цю книгу в інтернет-магазині «ВсіКниги».