Жінкам: книжки на весну!

 ОГЛЯД

8 березня уже багато років продавці квітів мають рекордний виторг. Майже кожен чоловік вважає за всій обов’язок подарувати квіти жінці – коханій або просто знайомій. Не станемо сперечатися: квіти – це дуже гарний вияв почуттів. Проте ті, кому дано бачити майбутнє, запевняють: через деякий час усі квіти зів’януть і потраплять на смітник. Але ж можна й інакше! Подарунок може бути не менш естетичним, але більш життєздатним. Особливо якщо це книжка. Тим більше що, слава Богу, українcькі видавці вміють видавати товар на будь-якого покупця.
Жінки бувають різні. І книжки бувають різні. Обирати книжку слід, виходячи з характерних особливостей жінки. Знаючи людину, приблизно можна явити, яка книжка її зацікавить, а яка – ні. Тому загальний напрямок пошуків ви вже напевне собі уявляєте. Хіба що скажемо кілька слів про те, що останнім часом з’явилося на книжкових прилавках – от наче спеціально для цього випадку!

Рафіновану інтелігентку можна приємно здивувати двотомною антологією «Сад божественних поезій» (видавничий дім «Просвіта»). Щоправда, другий том у продажу поки що знайти не вдалося, і його навіть важко уявити після такого першого – адже це вершки, збірник шедеврів французькомовних поетів ХІ-ХІХ ст.! Перекладач та упорядник Всеволод Ткаченко додав також біографічні довідки про кожного автора. Тому дерзайте!
Закохану жінку можна вразити «Шоколадними віршами про кохання» («Видавництво Старого Лева»). Тільки шукати її, може, доведеться на полицях із дитячою літературою – по-перше, тому, що саме нею уславилося це видавництво, а по-друге, саме оформлення книжки викликає такі асоціації. Адже «Шоколадні вірші про кохання» справді дуже яскраві, барвисті і теплі! А якщо їх ще й почитати… 17 авторів кількох генерацій українських поетів – Віктор Неборак, Тарас Федюк, Маріанна Кіяновська, Галина Крук, Мар’яна Савка, Дмитро Лазуткін та їхні менш знані, проте не менш талановиті молодші колеги. Книжку не лише приємно взяти до рук, але й цікаво читати. І не лише закоханим, а й тим, хто просто здатен на якісь інші людські почуття…
Заклопотану жінку, котра здебільшого читає жіночі журнали, не маючи часу на щось серйозніше, можна потішити новим романом Ірен Роздобудько «Якби» («Клуб Сімейного Дозвілля»). Ця книга є органічним жанровим сплавом дамського роману, детективу та фентезі. Ірен Роздобудько, як завжди, читається легко, а проте мимоволі замислюєшся якщо не про сенс буття, то про багато речей, на яких люди рідко фокусуються під час щоденної боротьби за місце під сонцем…
Жінка-господиня, котра з усіх книг читає лише кулінарні, може зрадіти «Рецептам щасливої кухні» («Фактор»). Тим більше що ця скарбниця цікавих рецептів, корисних порад і маленьких кулінарних хитрощів вийшла у серії «Енциклопедія берегині домашнього вогнища» – закцентуйте цей факт у процесі дарування, мовляв, берегине ти моя!!!
Вагітній жінці можна зробити розкішний подарунок – «Я мама» Юрія Білопольського («Торсинг-плюс»). Понад кілограм різної корисної інформації від фахівця – про вагітність, пологи та виховання дитини аж до двох років! Звичайно ж, проілюстрованої життєрадісними фотографіями.

Вибираючи книжку, також варто враховувати, ким саме вам доводиться жінка. Скажімо, для сестри гарним подарунком можуть стати «Секрети краси» Ольги Сумської («Ранок»). Але ні в якому разі не можна дарувати таку книгу начальниці – сприйме як натяк і візьме на замітку. Тому начальниці краще подарувати «Вибране» Марії Матіос («Піраміда») або «Вибрані твори» Миколи Хвильового («Смолоскип»). Начальникам узагалі безпрограшно дарувати класиків – як письменників, так і художників, а от Матіос чи Хвильовий, які з одного боку начебто класики, а з іншого оскоми ще не набили – хід сміливий та оригінальний.
Для матері та бабусі (утім, не лише для них) прекрасним подарунком стане книжка Мирослава Дочинця «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті і радості» («Карпатська вежа»). Без коментарів.
Утім, 8 березня подарунки роблять не лише дружинам-начальницям-колегам та іншим повнолітнім представницям виду гомо сапієнс, але й дівчаткам. Дошкільняткам, які вже усвідомлюють урочистість моменту, можна принести багато радості, подарувавши «Країну Сніговію» («Недериця С.С.»). Це плід творчої співпраці казкарки Катерини Єгорушкіної та музиканта і першого в Україні музичного терапевта Стефана Недериці – 10 казок про музику у супроводі самої музики (29 творів відомих класиків у поєднанні зі звуками зими: хуртовини, скрипучого снігу, ковзанки, багаття, снігурів і навіть полярних гагар!). Важко переоцінити роль музики у становленні діток такого віку, а тут і диск додається в комплекті, тому «Музична казкотерапія для малят» (це назва серії) забезпечена!
Дівчаткам середнього шкільного віку можна презентувати цілу серію «Дівчатка Джаклін» «Навчальна книга – Богдан»). Сучасна британська письменниця Джаклін Вілсон пише зі знанням справи, реалій та з максимальним педагогічним ефектом (щоправда, його вже поцінуєте ви, а не ваша дочка – вона просто як слід і порегоче, і поридає під час читання, та й ілюстрації у цій серії напрочуд дотепні, а переклад просто вище за будь-які похвали. Жива ще українська перекладацька школа!).
А ось тінейджерку, якій уже потихеньку пора замислюватися про вибір життєвого шляху, можна морально зміцнити «Шансами молодости» Джеймса Добсона («Свічадо»). Книжечка компактна, у м’якій палітурці, її цінність виключно у змісті, зате сам зміст – якраз те, що треба в цьому віці…

На щастя, все населення нашої країни письменне. І продовжують з’являтися нові книги, радістю від яких хочеться ділитися. І 8 березня – чудовий привід для цього!

Атанайя Та

Придбати книги в інтернет-магазині ВсіКниги:

«Шоколадними віршами про кохання»

Ірен Роздобудько «Якби»

Марії Матіос «Вибране»

Микола Хвильовий «Вибрані твори»

Мирослав Дочинець «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті і радості»