Від малого до великого

ОГЛЯД

Більшість видавництв в Україні багатопрофільні: література різних жанрів, тематик та для різного віку – «від 2-х до 102-х». Але читачі зазвичай в одних купуюmь щось для себе, у других – для діток, у третіх – на подарунок. Як правило, опинившись біля стенду видавництва, не вдається підібрати книги для всієї родини. Але яке правило без винятків? Одним із винятків є львівське видавництво «Свічадо». Тож, якщо ви вирішили поповнити родинний книжкову полицю, варто звернути увагу на деякі видання.


Дівчаткам буде цікава «Маленька принцеса» Френсіс Годґсон Бернет, яка уже понад сто років належить до найпопулярніших у світі книжок для дітей. І це зрозуміло, ви лише уявіть: Лондон, кінець XIX століття. Капітан Кру привозить з далекої Індії на навчання свою маленьку доньку Сару. Дівчинку віддають до пансіону, яким керує лиха на вдачу міс Мінчин, що відразу не злюбила нову вихованку. Та завдяки своєму доброму, світлому характеру Сара завойовує прихильність шкільних подруг. Аж раптом із Індії надходить трагічна звістка про загибель капітана Кру, і Сара стає бідною, самотньою сиротою, яка змушена прислуговувати міс Мінчин. Не впасти у відчай дівчинці допомагає гра у… принцесу. Свою убогу комірчину Сара подумки перетворює на замок. І в ньому незабаром починають відбуватися справжнісінькі дива! Мабуть, прекрасній частині людства таке бажано-корисно-необхідно читати не лише в ніжному, а й в будь-якому віці. Щоб пам’ятати, що все буде добре і що інколи, щоб вирішити проблему, від неї спершу треба абстрагуватись. Як це зробила маленька Сара.

А от видання «Християнська читанка» не лише для «принцес», а й для принців, тобто для хлопчиків. Ця книжка справді універсальна. Вона як своєрідна шпаргалка, адже у ній можна знайти відповіді на важливі для дітей питання. А твори сучасних авторів стануть дитині у пригоді на уроках (і батькам, якщо вирішите допомагати дітям у навчанні). Ще однією перевагою книги є те, що вона не дасть дитині засумувати, бо окрім цікавих оповідань та історій, там багато пісень, віршів і таких популярних зараз ігор-квестів.

Однаково цікавою чоловікам (бо це не love-story) і жінкам (бо це не трилер чи жахливчик) буде книга «Блаженна Тереза з Калькутти». Авторка книги Франца Замбоніні у публіцистичній манері оповідає про події з виняткового життя Матері Терези, використовуючи при цьому наочні свідчення. Її життя пливло «проти течії», притому, що сама Мати Тереза ніколи не підтримувала акцій «проти» (проти війни, проти безладу), лише «за» (за мир, за порядок). Сама Тереза з Калькутти називала себе олівцем, яким Бог занотовував свою любов до людей нашого часу. Вона безперечно одна з найвідоміших жінок у світі, яка стала символом добра, віри, любові. Мати Тереза залишила комфорт та безпеку монастирських мурів, щоб одягнути біле сарі, яке носять найубогіші мешканки Індії і вирушити на допомогу знедоленим. У нетрищах різних країн допомагала вмираючим, прокаженим, хворим на СНІД, покинутим дітям, самотнім…

Біографії таких людей надихають робити щось добре. Просто так. Наприклад, дарувати подарунки. А книжка , як відомо, найкращий подарунок. Як варіант – «Житія святих» від видавництва «Свічадо». Упродовж століть читання житій святих увійшло у традицію українського народу, стало його невід’ємною потребою; з одного боку, було воно одним з інструментів навчання грамоті, а з іншого – вагомим чинником формування  духовної зрілості. «Житія святих» вперше побачила світ понад сто років тому, у 1907 році. Але зараз ХХІ ст., багато що змінилось, особливо темп життя. Тому текст адаптували для читача третього тисячоліття. «Житія святих» — це книга для щоденного читання, яка заслуговує на вашу особливу увагу та гідне місце на вашій книжковій полиці.

Приємного Вам читання!:)