Українська відповідь Борису Акуніну!

 

 

Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори / Владислав Івченко, Юрій Камаєв. – Х. : «Клуб Сімейного Дозвілля», 2011. – 352 с.

 

«Це полний прівєт Борису Акуніну з України!» – саме такою фразою актор Віктор Андрієнко вітав цьогорічних лауреатів конкурсу «Коронація слова» Владислава Івченка та Юрія Камаєва, говорячи про їх гумористичний детектив «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори». На початку листопада книжка вийшла друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля».

«Стовп самодержавства» – гумористичний детектив, який ще під час написання став унікальним. Чи не вперше в українській літературі він був повністю написаний у Мережі дуетом авторів – Владиславом Івченком (Суми) та Юрієм Камаєвим (Кременець). Письменникам вистачило єдиної зустрічі в реалі, у львівській кав’ярні, щоб зрозуміти, що завдяки технічному прогресу та інтернет-діалогу можна створювати романи тандемом на відстані майже в 900 кілометрів. Провокаційно-сатиричний роман розповідає про Київ початку ХХ століття та про 12 справ агента царської охранки Івана Підіпригори, звичайно це не бездоганний Фандорін, але й на його будні припадають бомби, скарби Полуботка, попіл спалених «Кобзарів», валізи грошей і наркотики. Цими сатиричними пригодами автори наважились кинути виклик не тільки стовпам державності Російської імперії, але й монополісту детективно-пригодницького жанру Борису Акуніну. Тонкий та дотепний гумор авторів стає зрозумілим вже з опису дійових осіб: окрім агента Підіпригори, це і Михайло Опанасович – письменник-початківець, що носиться з ідеєю своїх майбутніх «Записок юного лікаря» про життя медиків в селі, і Володимир Ілліч – косоокий, лисий, гаркавий революціонер, охочий до наспівування «Інтернаціоналу», і Надінька – вирлоока дружина Володимира Ілліча, і Шевченко – апостол українствующих, ворог імперії, що шкодить їй з того світу.

«Мова дуже цікава – класична наша, як «За двома зайцями». А у одній з історій з’являється навіть Михайло Булгаков» – резюмує стосовно книжки Віктор Андрієнко.

 

Придбати книгу «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори» в інтернет-магазині ВсіКниги.