Краса врятує світ!

Джинджер Гаррет. Біблійні секрети краси – Л. : Свічадо, 2011. – 160 с.

Краса – це великий дарунок, що його ми отримуємо від Бога. Для кожної жінки він свій, унікальний, але від того не менш прекрасний. Із давніх-давен жінки намагалися зберегти цей скарб якомога довше, і виходило в них це не гірше ніж у сучасних, а може навіть і краще. Жіночу красу завжди оспівували, перед нею схилялися, її обожнювали, нею захоплювалися, заради неї йшли на подвиги. Але не тільки чоловіки здатні на все заради краси, бо щоденні зусилля прекрасної половини людства протягом усього життя теж варті поваги.

Жінки витрачають купу грошей, часу та зусиль, сподіваючись знайти чудодійні засоби, що зроблять їх привабливішими, а натомість отримують розчарування, не підозрюючи, що краса ховається не на поличках крамниць, а у власній душі, в усвідомленні своєї індивідуальності, у любові до себе та гармонії зі світом. Джинджер Гаррет у книжці «Біблійні секрети краси» пропонує програму очищення за 28 днів для тіла та душі, протягом яких жінка має усвідомити власну красу, а не нав`язану рекламою, індивідуальність, а не сліпе наслідування моди. Авторка пропонує 28 коротких медитацій – наче 28 дорогоцінних перлин мудрості на шляху самопізнання, по одній в день, які визволяють від комплексів, застарілих образів, страху та всього того, що заважає нам бути по-справжньому вродливими.

Сучасна індустрія краси сповнена синтетичних складових та штучних ідеалів: косметика містить отруйні, шкідливі для шкіри й волосся інгредієнти, а створений рекламою шаблон краси, копіюють мільйони жінок, затьмарюючи при цьому власні, можливо набагато кращі риси й якості. Отже, настав час звернутися до природи та духовних цінностей, і в цьому нам допоможе ця книга, в якій розкриваються секрети краси, згадувані ще у Біблії. Основою косметичних рецептів є всім відомі природні компоненти, доступні кожній жінці незалежно від статку, віку та місця проживання: мед, молоко, глина, ефірні олії, цілющі трави. За наведеними тут рецептами, якими користувалася сама Клеопатра, можна власноруч  створити косметичні засоби, як-от: молочко, тонік, маску, скраб, ароматну сіль для ванни. Рецепти настільки прості, що викликають бажання негайно ж взятися за їх приготування. Також у виданні вміщено поради щодо здорового харчування, корекції ваги, косметології з коментарями спеціалістів. Увага приділяється ще й тонкощам макіяжу, догляду за волоссям та створенню власноруч ароматів на усі випадки життя, і все це без шкідливих синтетичних домішок.

Книгу можна порадити прихильницям здорового способу життя, натуральної косметики та усім жінкам, які прагнуть бути вродливими не тільки ззовні, а й зсередини. Манера написання тепла, дружня і дуже проста, а тому легко читається і має усі шанси стати настільною книгою як дівчини, так і жінки.

То у чому ж секрет справжньої краси? Мабуть, у кожного він – свій, але можна з впевненістю сказати, що це гармонійне поєднання здоров’я, духовності і любові – любові до себе і світу довкола нас.

Ганна Баховська