Кривавий початок шведської трилогії

Стіг Ларссон.  Чоловіки, що ненавидять жінок. – Х: Фоліо, 2010. – 702с.

«Чоловіки, що ненавидять жінок» перша частина всесвітньо відомої трилогії «Мілленіум» шведського письменника Стіга Ларссона, що розповідає про детективні пригоди журналіста Мікаеля Блумквіста та надзвичайно обдарованої, але в той же час цілковито асоціальної дівчини-хакера Лісбет Саландер.

Стіг Ларссон за професією журналіст. Працював на різні національні газети, а також певний час був видавцем невеликого політичного журналу. Крім того, він виступав засновником шведської організації «Експо», що ставить собі за мету протидію поширенню радикальних правих, расистських та екстремістських поглядів серед молоді. Все це пізніше лягло в основу його художніх творів.

Трилогія «Мілленіум» про Мікаеля Блумквіста вже давно стала популярною в різних країнах світу: книги перекладено багатьма мовами. Ці романи постійно перевидаються і користуються стабільним попитом, більше того за мотивами трилогії знято кілька фільмів, причому не тільки в Швеції, але й у Голівуді. Однак за іронією долі сам Ларссон не дочекався успіху та визнання. У 2004 невдовзі після того, як він підписав угоду про видання славетної трилогії, письменник, будучи запеклим курцем, помер від інфаркту. І вже після цього став модним автором і зажив воістину світової слави.

Роман «Чоловіки, що ненавидять жінок» побачив світ у 2005. Він відкриває «Мілленіум», знайомлячи читача з двома головними героями: Мікаелем Блумквістом, редактором та співзасновником незалежного політичного щомісячника «Мілленіум», та Лісбет Саландер, проблемною дівчиною, котра майже ні з ким не спілкується, постійно страждає через конфлікти з суспільством, але насправді виявляється комп’ютерним генієм і людиною з феноменальною пам’яттю. Певний час дві сюжетні лінії (пов’язані, відповідно, з Блумквістом та Саландер) розвиваються абсолютно незалежно. Редактор «Мілленіума» заклопотаний проблемами з власним журналом, а Саландер намагається по-своєму вирішувати життєві негаразди, які підстерігають дівчину-неформала у строго педантичному і вилизаному до блиску шведському суспільстві. Несподівано Блумквісту пропонують взятися за розслідування загадкового зникнення родички відомого шведського магната. Журналіст погоджується, і саме від цього моменту його шлях перетинається з Лісбет Саландер. Зовсім того не очікуючи, партнери відкривають жахливі таємниці про кошмарні вбивства та знущання над жінками, які збурювали громаду невеликого шведського села на півночі від Стокгольма протягом півстоліття.

У творі чимало кривавих сцен (особливо пов’язаних із жінками). Попри це книга написана цікаво, адже Ларссон виступає хорошим стилістом, вміло змальовуючи сучасне життя та особливості побуту в нинішній Швеції. Тож, незважаючи на деяку розтягнутість та «важкість» першої частини роману, ця книга, безперечно, заслуговує на увагу всіх цінителів заплутаних детективних історій.

І нарешті знайомить українського читача з найбільш продаваним автором сучасності, відкриттям ХХ століття, шведською зіркою Стігом Ларссоном.

Анна Богородіченко

Придбати книгу Стіг Ларссон.   «Чоловіки, що ненавидять жінок» в інтернет-магазині ВсіКниги.

 • Mavka

  так собі книжка насправді

 • Хмаринка

  А мені взагалі детективи не подобаються

 • а чом не сказати, що це перепереклад з російської?

  • Хмаринка

   Якщо це так, то це ганьба

  • Mavka

   так, там дійсно не вказано з якої мови переклад, на жаль, це непоодинокий випадок

   • Olya

    В усій трилогії не вказоно з якої мови переклад.

 • а чом не сказати, що це перепереклад з російської?