Теля з кроля

Традиційна китайська кухня здавна славиться тим, що може приготувати будь-який продукт так, що ми, звичайні люди, не відрізнимо свинину від курятини, а рибу від телятини. Як же захистити права споживача у такому випадку? Хто гарантує нам якість продуктів, коли навіть справжня назва не завжди відома? Для цього у нас існують етикетки – прочитав, що входить до складу, і будь певний – жоден кухар тебе не обдурить. Саме так зробила наша читачка, вчителька з Києва Наталя Онопрійчук – пішла до магазину, взяла пачку телячого фаршу і поцікавилася, що написано на етикетці. Поцікавтеся і ви, бо пані Наталя прислала нам фотографію. “Фарш телячий охолоджений. Склад: м’ясо кроля”. Теля насправді виявилося з кроля!

 

Мабуть, у м’ясному відділі цього магазину сидить кухар-китаєць, який робить кролячий фарш схожим на телячий. Друзі, це справжній делікатес! Висока китайська кухня за ціною звичайного фаршу! Шкода, що подія ця сталася минулого року, і я не можу закликати всіх вас бігти до магазину “Велика кишеня”, де працюють справжні майстри китайської кухні. Певно, їх вже перекупили якісь ресторатори. А може, китайці там насправді не ріжуть м’ясо, а друкують етикетки? У такому випадку ми ще зіткнемося з результатами їхньої творчості – варто лише уважно дивитися на цінники. До цього я, власне, і закликаю. Будьте уважні, не переплутайте теля і кроля.

Ну, а для заохочення вашої уваги я згадаю кілька “здібних булочок”, що їх подарував сайт oglyadach.com. «У відсутності смаку Ахметову не відмовити, його маєток навіть у нинішньому жахливому стані куди цінніший, ніж банальна вілла Януковича, обсаджена пальмами з Італії», – пише журналістка у матеріалі про нерухомість політиків. А я читаю і дивуюся – як же воно хитро закручено! Настільки хитро, що бідолашна сама заплуталася. Бо не відмовити у наявності смаку – це зовсім не те саме, що у відсутності смаку. Отже, є у Ахметова смак чи ні? З подальшого речення випливає, що смак цей навіть більший, ніж у Януковича – воно й не дивно, більше грошей, значить, більше смаку. Але з іншого боку – у відсутності смаку не відмовити, тобто смаку немає. Тут уже навіть я не беруся розібратися. Смаки політиків – річ таємнича.

 

Проте багаті люди можуть собі багато дозволити. Наприклад, приватне сонячне затемнення. Не вірите? А от читайте: “Перш ніж приступити до спостережень, потрібно твердо запам’ятати, що поза затемненням або при приватних фазах затемнення дивитися на Сонце без захисту очей темними світлофільтрами категорично заборонено!”

 

Це той-таки “Оглядач”. Ми всі довірливо спостерігали рідкісне астрономічне явище, яким є затемнення сонця, і не знали, що воно має ПРИВАТНУ фазу. Шановні журналісти “Оглядача”! Якщо вам стало відомо про такий скандал – а приватизація затемнення однозначно є скандалом – ви мусили негайно зчиняти галас, бити на сполох, викривати і таврувати! Хто дозволив дерибанити Сонце? Куди дивилося Держмайно? Знову все зробили по-тихому, без тендера, без аукціону? Звертаюся до усіх добрих людей – не дамо приватизувати Сонце!

 

Хтось скаже – все не так страшно, слово ПРИВАТНИЙ потрапило сюди через помилку. А я відповім – через яку? Хто зможе віднайти шлях цього слова до повідомлення? Ану, озивайтеся! Ну, а поки цього не сталося, будемо обережними – з нашою владою можна очікувати всього. Вийде, як у байці “Крадене сонце”, – самі будемо винуваті.
Пильність, пильність і ще раз пильність.

 

Завжди на сторожі
Ваш Троль Кумле

  • Анонімний

    Ну, то не біном Ньютона 🙂 .Типовий "рутенізм", себто гримаси комп'ютерного перекладу початково писаного російською тексту культовою програмою "Рута" (вже інтегрованою в новіші офіси). Російською, ймовірно, були "частные фазы". (Ця програма, скажімо, перекладає словосполучення "фрагмент крепостной стєны" як "фрагмент кріпака стіни"). Там ще багато такого, що обрегочешся, гаспада украінскі журналісти, тому вчіть мову, якою заробляєте собі на хліб.