Сіно-солома

Ви були на Франкфуртському книжковому ярмарку? І я не був. Але отримав звідти фото, на якому бачимо голову української делегації, а за сумісництвом голову Держкомітету радіо і телебачення Івана Чижа на тлі українського стенду. Ось він, у всій красі. А над головою напис щирою англійською мовою «THE RIGHT», по-нашому кажучи, ПРАВИЙ БІК чи права сторона. Певно, для дурних німців, які не знають, де право, а де ліво. Молодці, українці! Допоможемо Європі правильно зорієнтуватися у просторі. А наступного року можна повісити на стенді праворуч – сіно, ліворуч – солому, щоб допомогти навіть тим, хто англійської не знає. Хоча насправді, коли хтось і потребує допомоги, то це організатори українського стенду. Бо напис THE RIGHT вінчає стенд, на якому розташовані книжки з ПРАВА – не СПРАВА, а з ПРАВА, науки такої. Інакше кажучи, юридичні книжки. Ну, а ПРАВО у значенні науки англійською перекладається як LOW. Отже, замість смішити народ у Франкфурті, можна було зазирнути у словничок.

Однак ви не думайте, що тільки наші люди ганьблять свою батьківщину за кордоном. Відкриваю я, наприклад, книжку «Справочник рыболова» російського видавництва АСТ і бачу там назву розділу – ЧТО-НИБУДЬ ДЛЯ КАЖДОГО. Ну як, інтригує? Винуватою тут є знову ж таки англійська мова, яку не знають не тільки в нашому Держкомітеті, але й у московському видавництві. Переклали «в лоб» кожне слово – оце й маєте.

Так що, любі мої, дурість – це не тільки українська прерогатива. І свідчення того – реклама російського журналу, а точніше, його місцевого клону. Ви, мабуть, бачили її неодноразово. «Журнал «За рулем» – найкращий вибір для тих, хто за кермом». Ідіотство? Безперечно. Але ідіотство не наше, ідіотство закордонне, а тому гріє моє патріотичне серце.

Бо ж дурні створені, аби нас розважати. І наші, й імпортні. Дурень – він і в Україні дурень, і в Росії теж.

Ну а я дякую Богові за те, що вони, оті дурні, є й дозволяють мені вас розважити та й собі якийсь гонорар заробити. Хай пишуть далі! А я почитаю і вам розповім.
Якщо ж помітите щось самі, пишіть на адресу редакції, поділіться з нашими читачами уловом.

Троль Кумле