Ті, що пішли до вітру

Веселі люди живуть у Дніпропетровську. Веселі і творчі. Не встигли ми посміятися з дресированих попів (ДЧ №5, 2007) у місцевому цирку, коли пан Кривенко прислав нам наступну “булочку”. Ось як виглядає вивіска на магазині господарських товарів поблизу його будинку. Господар Очка. Тут явно не обійшлося без впливу Толкіна та його “Володаря Перснів”. А може, це просто переклад? Адже господар – це те саме, що володар, а щодо перснів та очка… врешті і те і те кругле, і взагалі можна знайти багато спільного у цих явищ. Мені одразу пригадався випадок з юності, коли один редактор-початківець переклав назву роману Маргарет Мітчел “Gone with the wind” як “Ті, що пішли до вітру”. А що? Коли розібратися, переклад вірний, практично буквальний. Такий на обкладинку – і книжка розлетілася б стотисячним накладом. Так само, як і зросла кількість відвідувачів цієї господарчої крамниці. Зачекайте, а може я поспішаю, може це не госпотовари, а банальна оптика? Може слово “очко” – всього лише черговий русизм? Пропоную пану Кривенку уточнити спеціалізацію і повідомити мене негайно, а поки що дякую за спостережливість і пропоную усім добрим людям брати з нього приклад.
Ну а я, на жаль, не маю можливості їздити містами у пошуках мовних перлин, а тому вмикаю комп’ютер і читаю на сайті  oglyadach.com
«-привласнення міжнародним рейтинговим агентством Fitch рейтингу ВВ- запланованому випуску єврооблігацій України на 600 млн. євро»
Читаю і кров закипає і жилах. Оце так міжнародне агентство! Привласнити чужі єврооблігації, га! Чи то пак не облігації, а рейтинг. Міжнародне агентство привласнює наш український рейтинг! Куди дивиться СБУ? Чому Міністерство закордонних справ не пише ноту протесту? Де міжнародний суд? Рятуйте, люди добрі, грабують! Отак от захищають національні інтереси?
Мовчить СБУ, мовчить Кабмін і навіть Президент нічичирк. Мабуть, тому що розуміють, що привласнення і присвоєння – це зовсім різні речі. У “великій і могутній” російській мові нема різниці – що віддати комусь, що взяти собі – завжди ПРИСВОИТЬ, а у нас треба спочатку розібратися.
Отож бажаю вам завжди пам’ятати, привласнили ви чи присвоїли, на цьому ж бо базується не одна стаття кримінального кодексу.
Ну а мої статті базуються на вашій, шановні читачі, уважності та оперативності – ловіть “здібні булочки”, присилайте мені  на адресу або мейл редакцій і давайте разом сміятися з тих, хто не знає до ладу жодної мови. Сміємося, бо вони того варті.
Щиро ваш
Троль Кумле

Троль Кумле: