У Всесвітній день книги письменники тягнули за язики Ківалова та Колесніченка (ФОТО)

.

23 квітня, у Всесвітній день книги, уже шостий рік поспіль письменниики, поети, громадські діячі і всі небайдужі збираються на Контрактовій площі, щоб відсвяткувати цей день у незвичний і вже традиційний спосіб – проїхати на автомобілях вулицями Києва під гаслом: «Ударимо автопробігом по безкнижжю та нехлюйству!».

.

У письменницикому автопробізі є чимало традицій. Наприклад, зелений запорожець Братів Капранових, навколо якого власне все і відбувається.

Традиційно є на автопробігу письменники, поети, громадські діячі і журналісти, щирі і святкові, відкриті до спілкування.

На першому плані – Антон Кушнір, Микола Кравченко, Олесь Доній

Дмитро Лазуткін, Олесь Доній та Сергій Руденко

Традиційно улюбленими є і акції, які відбуваються у рамках автопробігу. Найбільш урочистою та довгоочікуваною з усіх дій є вручення премії «Дебют року» за версією книжкового порталу «Друг Читача». Цього року премію взяла молода і чарівна Роксолана Сьома з серйозним романом «Вакації у Танґермюнде», побудованому на достовірних фактах із поневірянь рідних дідуся і бабусі авторки – Павла та Марії Куликів – остарбайтерів часів Другої Світової війни.

Роксолана Сьома – лауреат премії «Дебют року-2012»

За традицією Роксолану нагородили пляшкою молодого вина, розлитого в рік виходу дебютної книги, та скарбничкою для майбутніх письменницьких гонорарів.

Кожного разу новим, але завжди обов`язковим є цікавий пероформанс за участі письменників. Так цього разу не залишив письменників байдужими так званий «мовний» закон Колесніченка-Ківалова, який безжально вдарив по україномовному книговиданню, і поки невідомо, які наслідки він матиме у майбутньому. Тому поважне товариство вирішило прив`язати цих двох горе-діячів за їхні довгі і без кісток язики.

Перевтілення у головних героїв «язикатого» перформансу


Взяти за язика цих людей, виявилося, дуже просто, головне – бажання
.

Присутні митці радо взялися перетягувати зв`язані язики Колесніченка та Ківалова

.

Перед стартом автоколони також традиційно прийнято пити шампанське: водії – дитяче безалкогольне, пасажири – найсправжнісіньке. І за старт автопробігу, і за День книги, звісно!

Антон Кушнір та Дмитро Лазуткін за роботою у співавторстві:)

.

Маршрут автопробігу: Сагайдачного, Володимирський узвіз, Хрещатик, Бесарабська площа

.

Першим пунктом призначення стала Київська міська державна адміністрація! Уперше перед дверима цієї установи з`явилася книгарня. Ясна річ, без участі можновладців, що сидять у цих стінах. Бо зазвичай за їхньої участі книгарні закриваються. Тож Єдина книгарня на Хрещатику активно й успішно розпочала свою роботу.

 .

Охочих купити книгу на Хрещатику з`явилося чимало

.

Перший покупець

.

Після радісних моментів автопробігу наступають й доволі сумні. Так минулого року була закрита книгарня «Знання». За рік на краще нічого не змінилося. Тому на вул. Хрещатик, 44, на місці колишньої книгарні «Знання», у рамках автопробігу було заплановано покладання вінків до місця загибелі книгарні, жалобний мітинг і хвилина мовчання.

Артем Полежака покладає вінок загиблій книгарні «Знання»

.

Хвилина мовчання перед книгарнею «Знання»

.
Традиційно завершення автопробігу проходить все-таки на оптимістичних нотках. У День книжки київські письменники вітають і нові книгарні з Днем їхнього народження. Цього року учасники автопробігу радо діляться гарною звісткою про появу на світ новонародженої книгарні «Київська криївка», яка чекає на читачів на Бесарабській площі у ТК «Метроград».

Квіти – іменинниці

Інтерв`ю у продавчині новонародженої книгарні «Київська криївка»

.

Брат Капранів у книгарні «Київська криївка»

.

Бережіть книгу і себе! До зустрічі!

Фото: Христина Приліп
Друг Читача