Книжкова Коляда у Києві! ФОТО

Свій перший день традиційний передноворічний ярмарок «Медвін: Книжкова коляда – 2012» розпочав із традицій співати і колядувати.
Брати Капранови урочисто відкрили не тільки ярмарок, але й справжній святковий навчальний заклад Коляда University та одразу ж заколядували із «студентами»  знамениту «Нова Радість стала» та «Добрий вечір тобі».
Естафету коляд та щедрівок перейняв письменник Григорій Фалькович, що із видавцем Мар’яною Савкою презентував свою збірку дитячих віршів «Про кота та про собаку», зізнався, що першим його улюбленцем був бегемот, дітлахи натомість «виколядували» собі збірки віршів та листівки. 

Віталій Капранов відкриває ярмарок «Медвін: Книжкова коляда – 2012»  та Коляда University співаючи із дітлахами колядки

.

 

 

Письменник Григорій Фалькович із видавцем та поетесою Мар’яною Савкою презентує збірку віршів для дітей «Про котів та про собак» 

.

 

На майданчику презентацій відбулася прес-конференція та цікава розмова щодо влаштування Єврокону-2013, який планується у квітні наступного року та має надію зібрати півтисячі відвідувачів, із якими буде спілкуватись трьома мовами: українською, англійською та російською.

 

.

Передріздвяний Медвін як завжди майорів майстрами та чудесними доробками. Тут і там збирались діти та дорослі на безкоштовні майстер-класи українських традиційних ремесел та сучасних технік.

Майстерська слобода дивує розмаїттям традиційних українських ремесел

.

 

Майстер-клас із декорування новорічних іграшок від Ганни Шаталової

.

Літературна кухня у перший же день порадувала своїми гостями та смачними стравами. А першими відкривали кухню відомий український гурт KOZAK SYSTEM, та й як готували!

 Гурт KOZAK SYSTEM влаштували інтерактивне кулінарне шоу на Літературній кухні зі своїми фірмовими стравами: рибною юшкою та дерунами

.

Готуючи рибну юшку та деруни з грибами, Іван Леньо влаштував інтерактивне кулінарне шоу, запрошуючи до порад, участі та частувань глядачів; Сергій Борисенко показав вищий кулінарний клас фірмовою кіровоградською заправкою, а Олександр Дем’яненко знайомив всіх із «солістом» рибної юшки. Не відходячи від каси, точніше кухні, а ще точніше чищення картоплі на деруни, хлопці давали інтерв’ю телеканалу, розповідали про те, що ж є таке козацька система, чому у деруни обов’язково потрібно додати коньяк, повідали про свій останній альбом «Шабля», а також про те, що пора українцям сказати впевнене козацьке «ша» світові. Приправлені смішними студентськими історіями та дрібкою солі та перцю страви були смачними, а зустріч теплою та веселою.

 KOZAK SYSTEM знайомлять відвідувачів із «солістом» рибної юшки

.

 

Далі на кухні відома телеведуча Ганна Гомонай за підтримки журналу «Cooker» та своєї доньки Марічки приготували сало з черемшою за старовинним рецептом Ольги Федорівни, невістки Івана Франка.

 

Аромати страви Гомонай привабили попередніх кулінарів, і гурт KOZAK SYSTEM на чолі з Дмитром Капрановим повернулись допомогти телеведучій із приготуванням та частуванням гостей.

Кулінарний хист Ганни Гомонай знов покликав гурт KOZAK SYSTEM та Дмитра Капранова на Літературну кухню за частуванням

 

Приготування супроводжувалось розмовою про автентичну українську кухню та першу кулінарну українську книжку «1ша українська загальнопрактична кухня» Ольги Франко.
По тому Руський клуб «КультРа» та кухар Олександр Ваврик навчили готувати та пригостили читачів справжніми велесовими солодощами на меду, солодощі були настільки смачними, що глядацький зал навколо кухні зростав на очах новими рядами лав та парами очей та вух. Ваврик та помічниці запрошували спробувати готувати трюфелі з меду та насіння.

 На Літературній кухні Олександр Ваврик, шеф-кухар Руського клубу  «КультРа», готує традиційні велесові солодощі

На той час гурт «Буття» влаштував майстер-клас, де під живу музику вчив танцювати українські народні танці. Автентична українська дискотека виявилась настільки запальною та популярною, що охочі підходили і підходили, збираючи великі хороводи, а музика стихла лишень по закритю всього ярмарку.


На традиційну розвіртуалізацію прийшли спілкуватись з народом віч-на-віч Брати Капранови, Антін Мухарський, Мар’яна Савка та Володимир Арєнєв. Віталій Капранов розговорив гостей та розвіртуалізував, а точніше розперсоніфікував Антіна Мухарського на три окремі особистості – Антона, Антіна та Ореста Лютого, та розпитав про книгу «Доба». Також Антін поділився своїми думками про сучасне становище русифікації медіа в Україні та про те, що пора лагідну українізацію переводити у більш жорсткий режим. Мар’яна Савка розповіла про суміщення видавця та поета в одній особистості, про своїх підлеглих та фейсбук, «лайки» та Париж.

Натомість Володимир Арєнєв розказав читачам про свою викладацьку діяльність та  повідав, чому варто поширювати свою творчість у соціальних мережах.
Загалом перший день на Медвіні пройшов весело, велелюдно та вкрай цікаво. Далі – цікавіше, тому приходьте на ярмарок за спілкуванням та книжками. Адже всім відомо, що книжка – найкращий подарунок на зимові свята.

Фото і текст Христини Приліп