Ніч поетичного стриптизу (ВІДЕО)

18-тий Львівський Форум видавців не обійшовся без «полунички». Привнести до цнотливої й подекуди академічної програми трохи перцю вирішили Брати Капранови й Сергій Пантюк. Саме у видавництві Капранових й під пильним укладацьким оком Пантюка вийшла збірка «Ніч еротичної поезії», що дала назву однойменному заходу. Поети-учасники роздягались перед глядачами – щоправда, лише метафорично, виставляючи на показ все нові закапелки власних душ. Проте глядачі, заведені темпераментом митців, пішли навіть далі – вони знімали з себе не тільки нашарування святенництва та боязкості, але найсміливіші взялися навіть скидати одяг. Але про все своєю чергою.

Невелике приміщення театру «Воскресіння» вже який рік під час Форуму видавців потерпає від тої ж проблеми, яку мала Рукавичка – часом туди набивається стільки люду, що театр ледь не тріскає. Суботній вечір 17 вересня видався саме таким – народу все прибувало та прибувало, поціновувачі словесної еротики спочатку снували залом, вишукуючи вільних місць, а потім вже буквально висіли одне на одному. Як дотепно зауважив згодом Юрко Винничук, на «Вечір патріотичної поезії» стільки людей не прийшло б. Зі сцени в цей час розшукували поетів і поеток, які мали забезпечити «інтимну» атмосферу вечора. На жаль чи на щастя жіночої «армії кохання» назбиралось у рази більше, ніж чоловічої – за сильну частину людства «віддувались» Юрко Винничук та два віртуально присутніх поети – Михайло Карповий у виконанні Братів Капранових та Дмитро Лазуткін, що заговорив голосом Мар’яни Савки під звуки тупотіння сотень ніг – зал на «ура» сприйняв ідею настукати ритм Queen’івської «We will rock you» – Лазуткін під музичним «соусом» публіці засмакував.

Чоловіча еротична поезія від Братів Капранових

 

А розпочав дійство знов-таки спокусливо-полуничний голос модератора – Мар’яни Савки. Потім усіх охочих закликали виконати на сцені під акомпанемент віршів еротичний танець чи навіть частково оголитися. Скажемо наперед, сміливець таки знайшовся – у ритм і такт вірша Мар’яни Луни і під схвальні вигуки аудиторії «Ніч еротичної поезії» перетворилась на «Ніч еротичної поезії і танцю».

А словесний стриптиз на сцені демонстрували Тетяна Винник, Оксамитка Блажевська, Анна Малігон, Людмила Дядченко та Келя Ликеренко, вірші якої викликали фурор серед публіки та колег – після закінчення вечора її щільним колом обступили прихильники.

.

.

Дівчата не соромились говорити відверто про інтимне, звірятись залу про коханців та навіть витягувати з своїх поетичних шаф цікаві скелети – зі сцени звучали імена відомих літераторів, ясна річ – у еротичному контексті. Львівська поетеса Мар’яна Савка розповіла «Другу Читача», що ніколи не заходить за ту межу у віршах, коли їй незручно буде озвучувати їх зі сцени. Треба сказати, що цьогорічні учасники «Н.Е.Пу», здається, мають трохи інші межі, ніж Мар’яна Савка. Напевно, такої кількості сороміцьких слівець одразу білий зал театру «Воскресіння» ще не чув. Слухачам високий еротичний градус припав до смаку – заохочували поетів оплесками й сміхом, дарували квіти й активно скуповували однойменну книжку.

Юрко Винничук залюбки ділився своїми
еротично-поетичними перчинками

.

Юрко Винничук, як завжди, читав свої тексти, що балансують на грані еротики й гумору. Поет зізнався «Другу Читача», що всі еротичні поезії, які він озвучив, написані вже давно й читані стільки разів, що відчуття сорому просто відключилось. Цікаво, що жінки, яким присвячені прозові еротичні пасажі Винничука – наприклад у «Весняних іграх в осінніх садах» – часом впізнавали себе у них й згодом по-своєму мстилися поету, пишучи у відповідь власні романи, де вже Винничук впізнавав себе.

Ніч еротичної поезії комусь принесла розчарування – у соцмережах люди писали про те, що чекали чогось більш високого і чистого. Когось вона відверто повеселила, адже без іронії й гумору не обійшлось – чого вартує один лише спеціаліст із комсомолок у ленінських кімнатах Юрко Винничук:

.

Я комсомолку грав у ленінській кімнаті
Були у неї ноги волохаті

 

Прищі були на дупі а живіт
Бурчав і торохтів, і лився піт

 

Звивалось її тіло піді мною
Сплітаючись у класовім двобою

 

Я грав її і прутень мій горів
Як мудрий Ленін заповів

 

Отак б’ючи за голом гол
Вступав мій прутень в комсомол

.

 

Тож хтось зробив для себе нове поетичне відкриття – як, наприклад, ім’я Келі Ликеренко. А хтось просто приємно провів вечір – у залі було помічено чимало закоханих парочок, які, мабуть, прийшли слухати й надихатись:)

 

Лілія Хомишинець

Відео: Друг читача,
фото: Читомо