Кордони «Книжкового світу» розширюються. Як це було: п’ятниця, 8 квітня

Книжкового ярмарку стає більше. Географічно він той самий, але складається вже з такої кількості груп цікавих заходів, що можна говорити про цілі окремі республіки у складі «Книжкового світу». Другий день квітневого «Медвіна» відзначився більшою кількістю відвідувачів і ще насиченішою програмою (якщо це взагалі можливо). Практика медвінівських книжкових ярмарків показує, що найбільший аншлаг спостерігається на третій день виставки – «дитячий». Але й п’ятниця знайшла чим потішити!

Спеціальний гість фестивалю, підданий США Пол Янг прилетів до Києва спеціально для того, аби презентувати український переклад своєї культової «Хижі». Що і зробив сьогодні у Літературній кав’ярні, попередньо провівши розмову з читачами, формат якої важко визначити – у програмі заходів ярмарку вона фігурувала просто як «Пригоди бестселера». Для тих, хто теж хотів би продати мільйон примірників книжки, вклавши цілих 300 доларів (!) у її розкрутку, Пол Янг детально розповідав, як це вдалось особисто йому. Утім, це навіть не найцікавіша сторінка його життя…

Газету «День» знають усі, хто вміє читати. Натяжка у такому твердженні не така вже й велика – хто-хто, а «День» пережив багато економічних та політичних катаклізмів у нашій державі… Тому свою зустріч із відвідувачами ярмарку цілком працівники «Дня» з повним правом назвали «Газета «День» – 15 років на ринку якісної преси. Як не загубитися в інформаційному просторі». І не було б у цьому нічого особливого, якби не стоси книжок на столі. Слухачі дізналися, що «День» попри кризу не зупинив свою видавничу програму і приділяє багато уваги розповсюдженню своїх вже виданих книжок, щоб на виручені гроші бодай довидати те, що користується особливим попитом.

Майстер-кляса, як завжди, була на висоті – весняна каліграфія, весняні листівки, «Книжкові закладки» та оригамі. Така собі весна в паперовому форматі.

П’ятниця стала своєрідним бенефісом Андрія Куркова – спочатку він провів семінар «Українські письменники – шлях до Європи», де чесно відповів на всі зручні і незручні питання слухачів, а потім прилюдно приготував свій фірмовий банош. У цій не зовсім нелегкій справі йому допомагала модератор Оксана Левицька (видавництво «Зелений пес»). У процесі приготування присутні могли виснувати, що написання книжки справді має багато паралелей із приготуванням їжі. А також навчитися казати «смачного!» японською – «сьокку-гокку». Адже Курков не лише письменник, журналіст та кіносценарист, а й поліглот – на життєвому шляху йому довелося вивчити українську, російську, англійську, французьку, німецьку та японську. І ніякого «мовного питання»!

Видавництво «Навчальна книга – Богдан» розійшлося не на жарт і вирішило креативити щоджня. Крім презентації «Якісне фентезі українською», воно у п’ятницю влаштувало презентацію великодніх книг і книжечок про писанки, продаж ексклюзивних великодніх листівок та призове розмальовування писанок. Сміливці, які подолали свій страх перед розмальовуванням писанок (адже це справді вимагає часу і спеціальних навичок), могли підійти до стенду і переконатися, що насправді все зовсім не страшно – писанки були паперові.

У рамках п’ятничної роботи «Книжкового університету» було дві яскраві плями. Перша – це, безсумнівно, майстер-клас братів Капранових «Віртуальна публіцистика. Як зробити так, щоб вас прочитали». Хочеться вірити, що після цього майстер-класу наш інтернет аж зарясніє від публіцистичних шедеврів! Хоча брати чесно попередили: існує багато авторів, які пишуть ВСУПЕРЕЧ їхнім десяти золотим правилам і мають успіх. Адже віртуальне життя змінюється дуже стрімко, тому потріні правила кожен встановлює для себе сам…

Другою яскравою плямою став виступ знаменитої Маргарити Січкар, яка прийшла поділитися «Секретами успішної жінки». Слід зауважити, що аудиторія на її виступі складалася чомусь зовсім не лише з жінок – схоже, чоловіки надіслали своїх шпигунів, аби вивідати ці самі секрети…

Книгарня «Сяйво» продовжує свою боротьбу з рейдерами, користуючись тим, що на книжковому ярмарку сконцентровано багато її прихильників. У п’ятницю вона влаштувала прес-конференцію, присвячену останнім подіям боротьби за себе. Багато хто уже поставив свій підпис під листом-зверненням до президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра України Миколи Азарова, спікера парламенту Украни Володимира Литвина, міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова тагенерального прокурора України Віктора Пшонки. Усім цікаво знати, коли столиця України отримає назад свою книгарню з багаторічною історією та культурними традиціями? Усі бажаючі приєднатися до постановки цього питання можуть зробити це на стенді «Сяйва» упродовж роботи книжкового ярмарку.

Дехто просто сидів і давав автографи. Як-от знаменитий композитор Володимир Бистряков.

Другий день фестивалю фантастики був більш насичений подіями, проте мало насичений відвідувачами. А шкода! Можна ж було потрапити на перегляд фантастичних фільмів (раритетних, радянських) або дотепну вікторину по слов’янських казках та сучасній фантастиці…

А кіно у нашій країні усе одно є! Його знімає народ. Лірник Сашко, якого народ і вирішив екранізувати, приніс матеріали фільму «Чорний козак» – сам фільм ще монтується, але трейлер до нього не залишив нікого байдужим. Як і фільм про те, як знімався «Чорний козак». Це видовище не лише захоплююче, а й повчальне: якщо народ справді чогось захоче, то не казатиме, що ніхто культуру не фінансує, а візьме і зробить. Щоправда, такий метод вимагає багато часу, і Явдошка у процесі зйомок пішла до школи, але результат вийшов просто неочікуваний.

Театр-студія «Міст» поставив п’єсу японського драмурга з невимовним ім’ям. Актори з неймовірними зачісками та розмальованим в біле обличчям бігали по сцені і грали на диджеріду. Гурмани в залі залишились задоволені – картинка справді була дуже красива.

Те, на що всі з таким нетерпінням чекали – НЕП (Ніч Еротичної Поезії) – настала! Її вели драйвові Сергій Пантюк та Мар’яна Савка. Ну що тут скажеш, крім прізвищ поетів! Юрій Винничук, Іван Малкович, Іван Андрусяк, Леся Мудрак, Керя Ликеренко, Таня-Марія Литвинюк… та плюс інтимна атмосфера… та плюс свічки…

За законами жанру решту деталей залишимо як простір для читацької фантазії 🙂

.

 

Атанайя Та