Фонд Оруелла обурився футболками з написом «1984 рік уже тут»

*
Фонд письменника Джорджа Оруелла звинуватив американського радіоведучого Джона Хедлі в порушенні авторських прав за те, що він продає у своєму інтернет-магазині футболки з написом “1984 рік вже тут”. Представники організації заявили, що Хедлі не має право використовувати цитати з головного роману Оруелла, як і число 1984 повідомляє The Guardian.

До суду фонд поки не звертався, обмежившись вимогою припинити продаж футболок. Хедлі прибрав товар з вітрини, але з позицією організації не згоден. На його думку, ніхто не може володіти ніякими правами на число. “Це смішна спроба контролювати те, що не потребує контролю. Іронія в тому, що все це в дусі Оруелла”, – зазначив власник інтернет-магазину.

Хедлі додав, що збирається трохи змінити напис на футболці і повернути товар у магазин. Жодної майки, яка обурила фонд своїм написом, він так і не встиг продати.

Антиутопія Джорджа Оруелла «1984» була опублікована в 1949 році. Дія роману розгортається в тоталітарній державі Океанія, в якому панує культ особистості Великого Брата. Жителі цієї держави позбавлені будь-яких прав і знаходяться під постійним контролем влади, що спостерігають за ними, зокрема, через спеціальні телеекрани, які представляють собою телевізор з єдиним каналом і вбудованою відеокамерою.