Діти у Данії читають книжки все більше

*

Недавнє дослідження, проведене Центром дитячої літератури в Університеті м. Орхус (Данія), показало, що діти все частіше обирають книги для власного дозвілля. І хоча перегляд телевізора та комп’ютерні ігри теж популярні, це не заважає дітям виділяти багато часу для читання. Пише Видавництво Старого Лева з посиланням на The Guardian.

Опитавши майже дві тисячі школярів, дослідники визначили, що у 2014 році відсоток дітей-читачів віком 9-12 років становив 61%, тоді як у 2000 році цей показник складав 56%.

Керівник дослідження Стін Рейнхолд Хансен переконана, що підвищення інтересу до книг серед школярів зумовлене низкою державних кампаній, проведених у данських школах, наприклад «Стиль життя» або «Любов до читання». Також відомо, що за умовами шкільної програми діти мають щотижня прочитувати одну книгу на власний вибір. Так діти розуміють, що книги – це задоволення, а не тиск та примус зі сторони вчителів, батьків чи бібліотекарів. Відповідно збільшився й асортимент книг у бібліотеках. Ще однією причиною Хансен вважає підвищення якості самої видавничої продукції та якості тексту.

Видавництво Старого Лева