Російський письменник запропонував прилучити Сталіна до лику святих

сталін

Публіцист Олександр Проханов запропонував прилучити Йосипа Сталіна до лику святих. Про це він заявив в ефірі радіостанції “Говорит Москва”.

“Перемога у війні 1941-1945 рр. вважається священною. Тому що в цій війні зійшлися адові сили і райські сили. Адові сили – це Гітлер і фашизм. Райські сили – це Радянський Союз. А Йосип Віссаріонович ж є лідером священної хрестової перемоги!” – наголосив Проханов.

Припускає письменник і можливу появу ікони із зображенням Сталіна, як свідка того, що “державна Божа Матір освячує нашу владу і нашу державу Російську”.

Наприкінці травня з’явилася інформація про те, що в Білгородській області провели літію (короткий молебень) перед іконою, на якій зображено Йосипа Сталіна і радянських маршалів. За даними у ЗМІ, картину написали художники з м. Рибінська на замовлення організації “Ізборський клуб”, який очолює Олександр Проханов.

Згодом Білгородська митрополія спростувала свою причетність до богослужіння, яке відслужили на Прохорівському полі перед іконою із зображенням Сталіна. Священнослужителі пояснили, що зображення, яке використовували під час молебня, є картиною, а проводив богослужіння ієромонах, котрий не належить до кліру Бєлгородської митрополії.

Раніше повідомлялося про те, що в Сімферополі напередодні річниці Депортації кримськотатарського народу встановили меморіальну дошку Йосипу Сталіну.

 

Корреспондент